Поезії Євгена Маланюка в ілюстраціях
заслуженого художника України Андрія Надєждіна


    1 лютого 2017 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відкрилася тематична виставка «"Єдиним сном, єдиним болем…" Поезії Євгена Маланюка в ілюстраціях заслуженого художника України Андрія Надєждіна» до 120-річчя з дня народження письменника-земляка, сотника Армії УНР Є.Ф.Маланюка та 100-річчя Української Народної Республіки, влаштована в рамках заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.
    В експозиції виставки представлено понад 40 ілюстрацій та книжкових заставок відомого кропивницького митця заслуженого художника України А.М.Надєждіна, виконаних для друкованих видань: Л.Куценко «Dominus Маланюк – тло і постать». - Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2001 (доповнене видання Київ: Гроно, 2002) та збірки поезій Є.Маланюка «Єдиним сном, єдиним болем…» з перекладами російською мовою О.Архангельського. - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013.
    Презентація виставки відбулася в день народження українського письменника, поета, культуролога-енциклопедиста, літературного критика Євгена Филимоновича Маланюка (1897-1968), який народився на Кіровоградщині, навчався в Єлисаветградському земському реальному училищі, брав активну участь у визвольних змаганнях УНР, з 1920 року перебував у еміграції, основною темою творчості якого є Україна, її мистецтво, культура, історія. Довгі роки ім’я Є.Ф.Маланюка замовчувалося в Україні, тільки після 1991 року, коли наша держава стала незалежною, їй повернули ім’я та літературну спадщину митця. На Кіровоградщині пам’ятають і шанують видатного земляка - його іменем у місті Кропивницькому (Кіровограді) названо вулицю, у 1997 році з нагоди відзначення 100-річчя з дня народження Є.Ф.Маланюка на приміщенні колишнього Єлисаветградського земського реального училища (Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ), де він навчався, відкрито меморіальну дошку, а на батьківщині в смт. Новоархангельську Кіровоградської області встановлено пам’ятник, у 2002 році Кіровоградською обласною радою засновано обласну літературну премію імені Євгена Маланюка, якою нагороджуються літератори області за високохудожні твори різних жанрів літератури.
    2 лютого 2017 року відбулася творча зустріч заслуженого художника України, мистецтвознавця, провідного наукового співробітника музею А.М.Надєждіна з учнями Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю. Автор виставки не лише представив експозицію своїх ілюстрацій до творів Євгена Маланюка, що демонструються в друкованому вигляді разом з його поетичним словом, а й розповів про роботу над художнім оформленням книг, присвячених творчості видатного філософа, поета і культуролога. На завершення зустрічі А.М.Надєждін подарував учням буклет виставки та книгу - збірку поезій Є.Маланюка «Єдиним сном, єдиним болем…» і це досить символічно, адже майбутнє нашої держави в руках саме цієї молоді, народженої у незалежній Україні.


p1373m.jpg (9449 bytes) p1374m.jpg (8962 bytes) p1375m.jpg (7985 bytes) p1376m.jpg (7018 bytes)
Буклет тематичної виставки «"Єдиним сном, єдиним болем…" Поезії Євгена Маланюка в ілюстраціях заслуженого художника України Андрія Надєждіна» Заслужений художник України А.М.Надєждін презентує авторську виставку учням Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю

p1377m.jpg (6514 bytes) p1378m.jpg (6543 bytes) p1379m.jpg (6636 bytes) p1380m.jpg (7601 bytes)
Під час творчої зустрічі