Фотовиставка про життя художника Олександра Осмьоркіна


    18 травня 2017 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна в рамках культурно-мистецької просвітницької акції «Музейні гостини», присвяченої 125-річчю з дня народження художника і педагога О.О.Осмьоркіна, до Міжнародного дня музеїв відбулося відкриття тематичної фотовиставки «Олександр Осмьоркін: Життя художника в світлинах» із циклу «Таємниці музейного зібрання».
    Експозицію виставки склали понад 50 унікальних оригінальних та копійних фотознімків О.О.Осмьоркіна з фондів музею, переданих у свій час вдовою художника, які яскраво відображають ключові моменти життєвого та творчого шляху, показуючи його як людину та творчу особистість.
   Фотовиставку схвально сприйняли всі, хто завітав на її відкриття. Так, кандидат мистецтвознавства, доцент мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка, фахівець з двадцятирічним музейним стажем О.І.Кириченко зауважила доцільність влаштування саме таких виставок, які презентують фондові скарбниці, адже чимало надзвичайно цінних предметів з тих чи інших причин не завжди знаходять місце в основній експозиції музею. Заслужений архітектор України, Почесний громадянин нашого міста В.Є.Кривенко, який стояла у витоків створення музею, поділився спогадами про вдову художника Н.Г.Осмьоркіну, з якою неодноразово зустрічався і активно спілкувався під час проведення ремонтно-реставраційних робіт в меморіальному будинку. А завідуючий відділом образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв член НСХУ Ю.Б.Вінтенко розповів про важливість вивчення та популяризації творчості О.О.Осмьоркіна як українського художника з глибоким мистецьким світобаченням.
     На згадку про фотовиставку всі відвідувачі отримали в дарунок буклет «Життя художника в світлинах», надрукований музеєм ще у 2007 році до 115-річного ювілею з дня народження О.О.Осмьоркіна.


p1542m.jpg (4102 bytes) p1543m.jpg (3539 bytes) p1544m.jpg (3301 bytes)
Афіша фотовиставки «Олександр Осмьоркін: Життя художника в світлинах» Фотовиставку презентують провідний науковий співробітник музею А.М.Надєждін, кандидат мистецтвознавства, доцент ЦДПУ ім. Винниченка О.І.Кириченко, директор музею В.В.Чернова, заслужений архітектор України В.Є.Кривенко, член НСХУ Ю.Б.Вінтенко

p1545m.jpg (3388 bytes) p1546m.jpg (3744 bytes) p1547m.jpg (4059 bytes) p1548m.jpg (3799 bytes) p1549m.jpg (3994 bytes) p1550m.jpg (4465 bytes)

Під час відкриття фотовиставки