Дарунок музею від заслуженого архітектора України Віталія Кривенка


    12 липня 2018 року в художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна завітав заслужений архітектор України Віталій Єфремович Кривенко і передав музею в дар унікальні предмети - ескізні начерки Надії Георгіївни Осмьоркіної до проекту реконструкції музею та каталог виставки творів О.О.Осмьоркіна, що експонувалася 1989 року в Центральному будинку художника в Москві, а 1990 року в Києві в музеї російського мистецтва (нині Національний музей «Київська картинна галерея») з її дарчим написом: «Виталию Ефремовичу сподвижнику и верному принципиальному требовательному архитектору преданному идеи задуманному в Кировограде дому-музею художника Осмёркина. 29. VІ. 1990 г. Н.Осмёркина».
    Надія Георгіївна Осмьоркіна - вдова художника брала активну участь у створенні музею в 1985 р., як архітектор вона власноруч розробила проект реконструкції будинку музею, що передбачав як відновлення первинного зовнішнього вигляду будівлі, так і внутрішню перебудову з метою створення експозиційних залів. Саме про цю історію і розповів Віталій Єфремович Кривенко - на той час начальник управління містобудування, архітектури, землеустрою та землекористування Кіровоградського міськвиконкому і який безпосередньо спілкувався з Надією Георгіївною, обговорював деталі проекту, провадив загальний нагляд над будівельними роботами з реконструкції старовинного особняка.
    Слід зазначити, що Віталій Єфремович Кривенко і як знаний архітектор, і як голова Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, є одним з ініціаторів заснування обласною радою у 2002 році премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка, лауреатом якої став двічі у 2004-му та 2018 роках, а також прийняття міською радою рішення щодо назви вулиці, де розташовується художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна – Пам’ятка історії, містобудування та архітектури 1899 р. «Житловий будинок Паученка» - іменем талановитого зодчого, якому судилося творити архітектурне обличчя історичного центру міста Єлисаветграда (нині Кропивницького), Якова Васильовича Паученка з нагоди відзначення у 2016 році його 150-літнього ювілею з дня народження.
    Колектив художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна висловлює щиру подяку заслуженому архітектору України В.Є.Кривенку за цінні подарунки музею та повідані цікаві факти з історії його створення.


p2397m.jpg (6856 bytes) p2398m.jpg (5977 bytes) p2399m.jpg (6384 bytes) p2400m.jpg (3695 bytes)

Заслужений архітектор України В.Є.Кривенко вручає директору музею
В.В.Черновій подаровані каталог творів О.О.Осмьоркіна та ескізні начерки
вдови художника Н.Г.Осмьоркіної в меморіальному залі музею
12 липня 2018 р.


p2401m.jpg (3298 bytes) p2402m.jpg (1902 bytes) p2403m.jpg (1590 bytes) p2404m.jpg (4390 bytes)

Каталог творів О.О.Осмьоркіна з дарчим підписом вдови
художника Н.Г.Осмьоркіної заслуженому архітектору України В.Є.Кривенку