Музейна пасхалія


    25 квітня 2019 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна до Великодня презентовано художню виставку «Музейна пасхалія». Експозицію виставки складають живописні, графічні та декоративні твори з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво», авторами яких є талановиті українські художники, більшість з яких лауреати обласних премій в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.
    Великдень - найдавніше християнське свято Воскресіння Христового. В Україні воно тісно пов’язане й з народними традиціями, в першооснові яких - прихід весни, воскресіння землі та природи, оновлення активного життя після холодної засніженої зими. Тому й твори, представлені на виставці, присвячені цим символам – весняні пейзажі нашого степового краю, тендітні квіткові натюрморти, а ще численні зображення соборів, монастирів і маленьких церков.
    Відвідувачі зацікавлено знайомляться з виставкою, яка має не лише художнє, а й історичне, пізнавальне та духовне значення. Особливу увагу привертають живописні доробки «Пасхальний вечір» Андрія Ліпатова, який в своїй авторській манері відтворює мить життя єлисаветградців напередодні Великоднього свята в домівках на старовинних вуличках нашого міста, та «Музейна пасхалія» Андрія Надєждіна, сюжет якої переносить нас у часовий простір архітектора Якова Паученка, адже зображені меморіальні речі з його будинку, де нині розташовується музей, розповідають нам і про історію талановитої родини, і про іконописну майстерню, яку зодчий успадкував від батька, і в якій розробляв свої численні архітектурні проекти, в тому числі й Свято-Вознесенського собору в місті Бобринці, що нині є пам’яткою архітектури загальнодержавного значення, так велично зображений Сергієм Шаповаловим у творі «Блакитний собор».


p3073m.jpg (7857 bytes)

Афіша виставки


p3074m.jpg (4327 bytes) p3075m.jpg (4532 bytes) p3076m.jpg (3632 bytes) p3077m.jpg (3777 bytes) p3078m.jpg (4424 bytes) p3079m.jpg (3217 bytes)

Провідний науковий співробітник Андрій Надєждін
проводить екскурсії по виставці для відвідувачів музею