Ювілейний день народження музею Осмьоркіна


    21 червня 2019 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся традиційний День відкритих дверей з нагоди презентації музейної експозиції для відвідувачів і в цьому році він ювілейний – 25-й.
    Взагалі-то, музей має два дні народження – коли його створили, а це за документами 29 травня 1985 року, і коли гостинно відчинив свої двері для шанувальників образотворчого мистецтва - 21 червня 1994-го.
    Найперші вітання музей отримав від своїх колег – колективу літературно-меморіального музею Івана Карпенка-Карого, в.о. директора якого Лариса Хосяінова, зробивши акцент на креативності музею і тому, що ми маємо свій власний мистецький стиль, щиро побажала нам реалізації творчих планів і арт-проектів.
    А ще в цей святковий день музей отримав мистецькі подарунки. Знаний художник член Національної Спілки художників України Юрій Вінтенко передав до музейної збірки авторський живописний твір «Святковий етюд». Ця картина має музейну історію ще з моменту написання, адже її створення відбувалося під час традиційних художніх студій в рамках мистецької акції «Музейні гостини» до Міжнародного дня музеїв в минулому році, які проходили під гаслом: «Квітковий натюрморт в творчості українських художників» і були присвячені 80-річчю створення Національної Спілки художників України, до того ж вона експонувалася на виставці в рамках Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Мальовнича Україна», яка нещодавно з успіхом пройшла в нашому місті, і представлена в художньому каталозі, підготовленому Дирекцією виставок НСХУ.
    Слід зазначити, що «Художні студії» є спільним проектом музею та відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв, завідуючим якого є досвідчений педагог і талановитий живописець Юрій Вінтенко. З кожним роком студії набувають все більшої популярності, до участі в них активно долучаються студенти мистецьких навчальних закладів.
    На знак подяки за творчу співпрацю і згадку про ювілейну подію директор музею Віта Чернова презентувала Юрію Вінтенку музейні сувеніри – брендовану чашку з кольоровим фото будівлі музею та листівку, надруковану у 2009 році з нагоди 15-річчя відкриття музею, з зображенням пам’ятної медалі «Олександр Осмьоркін» відомого українського художника-медальєра В’ячеслава Попова.
    А від народного художника України Михайла Володимировича Надєждіна музей отримав «Бондарівське. Село Розумівка» – колоритний пейзаж, написаний під час літнього пленеру в 2012 році в Олександрівському районі на Кіровоградщині в цікавій місцині, де розташована Свято-Воздвиженська церква - усипальниця генерала від кавалерії, героя війни 1812 року Миколи Раєвського та його онука також військового полковника, що внесена до реєстру пам’яток містобудування і архітектури національного культурного надбання України. Свій живописний презент Михайло Володимирович анонсував напередодні, завітавши до музею ознайомитися з виставкою «Літній вернісаж», присвяченою 25-річчю відкриття музею для відвідувачів, до експозиції якої і надав цю картину, а передав її його син – заслужений художник України Андрій Надєждін, який, будучи ще й фаховим мистецтвознавцем, вже багато років працює в нашому музеї провідним науковим співробітником. І цей мистецький подарунок є також символічним, адже талановитий митець, громадський діяч, педагог, перший голова обласної організації НСХУ, у свій час, як головний художник Кіровоградських художньо-виробничих майстерень Художнього фонду УРСР, був у складі ініціативної групи зі створення художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, а коли музей відкрився, всіляко підтримував всі наші творчі починання.
    Ще довго спілкувалися митці і музейники, згадуючи день відкриття музею для відвідувачів і в першу чергу вдову художника Надію Георгіївну Осмьоркіну, яка була одним з ініціаторів створення музею, неодноразово приїздила в наше місто, а напередодні відкриття музею передала до його фондів живописні та графічні твори О.О.Осмьоркіна, архів художника та його особисті речі, в тому числі предмети творчої праці – мольберт, палітру, етюдник, пензлі, натюрмортний фонд.
      Ось так по-мистецьки музей відзначив свій срібний ювілей.


p3288m.jpg (6820 bytes) p3289m.jpg (7111 bytes) p3290m.jpg (5891 bytes) p3291m.jpg (6590 bytes)
Юрій Вінтенко дарує до фондів музею власну картину «Святковий етюд» Юрій Вінтенко пише картину під час художніх студій в музеї 19 травня 2018 року Директор музею Віта Чернова вручає Юрію Вінтенку музейні сувеніри Заслужений художник України Андрій Надєждін передає до фондів музею картину народного художника України Михайла Надєждіна «Бондарівське. Село Розумівка»

p3292m.jpg (6934 bytes) p3293m.jpg (9677 bytes) p3294m.jpg (6596 bytes)
Народний художник України Михайло Надєждіна під час творчої зустрічі в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна 19 травня 2018 року Урочисте відкриття музею 21 червня 1994 року Вітальна телеграма вдови художника Надії Осмьоркіної з відкриттям музею 21 червня 1994 року

p3295m.jpg (4760 bytes) p3296m.jpg (5561 bytes) p3297m.jpg (3554 bytes) p3298m.jpg (7308 bytes) p3300m.jpg (7344 bytes) p3301m.jpg (8014 bytes)

Під час вітання з Днем народження музею