Лауреати премії імені Олександра Осмьоркіна - 2019


    6 грудня 2019 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулися традиційні урочистості з нагоди нагородження лауреатів обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2019 році, присвячені 127-й річниці з дня народження видатного художника і педагога О.О.Осмьоркіна.
    Нагороди - диплом, грошову частину премії, нагрудний знак лауреата премії та почесну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації скульптуру «Степовий орел» вручали вже вп’ятнадцяте. Заснована премія обласною радою в 2005 році на клопотання обласної організації Національної Спілки художників України в трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв» і присуджується щорічно за досягнення визначних успіхів в образотворчому мистецтві, створення яскравих мистецьких доробків та за вагомі мистецтвознавчі або історичні дослідження розвитку образотворчого мистецтва Кіровоградщини.
    Цьогорічними лауреатами премії стали: в номінації «національна традиція» - заслужений художник України Анатолій Кравченко з Одеси за оригінальні графічні твори із серій: «Кіровоградщина», «Кіровоград», «Кропивницький» та «Моя Україна», в номінації «новітні спрямування» - член Національної Спілки художників України Федір Лагно з Олександрівки за ілюстрації до серії дитячих книжок кропивницького журналіста і письменника Петра Мельника «Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії» (2016), «Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту» (2017), «Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ» (2019), в номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв» -авторський колектив у складі: заслуженого художника України Андрія Надєждіна, заслуженого журналіста України Ігоря Демчука та директора видавництва ТОВ «Імекс-ЛТД» Тамари Самиляк за створення художнього видання - фотоальбому «Місто о п’яти іменах. На перехресті стилів та епох. Архітектурні образи міста Кропивницького у фотооб’єктиві Ігоря Демчука». Автор-упорядник – Андрій Надєждін. Фото – Ігор Демчук. Головний редактор – Тамара Самиляк. - Кропивницький: «Імекс-ЛТД», 2018. – 72 с. : іл. - текст укр. та англ. мовами, яке презентує Кропивницький у кольорових художніх фотографіях з мистецтвознавчою характеристикою пам’яток історії, архітектури та містобудування історичного центру міста.
    Нагороджувала лауреатів премії директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації Валентина Животовська. Вітальні слова прозвучали від заступника начальника управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького Нелі Чорної, яка висловила подяку заслуженому художнику України Анатолію Кравченку за щедрий мистецький подарунок до фондів музею О.Осмьоркіна – авторські графічні твори його та дружини Галини, теж заслуженого художника України, які нещодавно презентувалися на виставці «Акварельна Україна: Одеса - Кропивницький», та відзначила професійність і креативність заслуженого художника України Андрія Надєждіна та заслуженого журналіста України Ігоря Демчука у створенні фотоальбому, видання якого було здійснене за підтримки Міської ради міста Кропивницького в рамках програми розвитку культури і туризму та офіційно презентовано у минулому році напередодні Дня міста.
    Високо оцінили творчість лауреатів і керівники Одеської та Кіровоградської обласних організацій Національної Спілки художників України народний художник України Анатолій Горбенко та Андрій Хворост.
    Привітали лауреатів і представники колективу обласного художнього музею - головний зберігач фондів Валентина Ноженко та завідувач відділу музею картинною галереєю Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Анатолій Кімнатний, які подарували квіти також претенденту на здобуття премії в двох номінаціях «національна традиція» і «мистецтвознавство та історія мистецтв» молодій художниці, архітектору за фахом, Наталії Соловйовій, та директор музичної школи №1 ім. Генріха Нейгауза Євгенія Малявкіна.
    Всі лауреати премії у своїх промовах подякували за високу оцінку їх творчих доробків, а заслужений художник України Анатолій Кравченко наголосив, що для нього дуже почесно і відповідально отримати премію Олександра Осмьоркіна – художника зі світовим ім’ям.
    Привітання отримав і колектив музею з нагоди 25-річчя відкриття музею для відвідувачів – квіти від директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації Валентини Животовської та авторський твір відомої кропивницької мисткині члена Національних Спілок художників та майстрів народного мистецтва України, лауреата обласної премії імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» Ольги Коломієць, яка відтворила у витинанці первинний вигляд будинку архітектора Якова Паученка, в якому пройшли дитячі та юнацькі роки Олександра Осмьоркіна, звідки він вирушив на тернистий шлях художника і де нині розміщується музей його імені.
    Окрасою заходу стало музичне вітання викладачів музичної школи №1 ім. Генріха Нейгауза Тетяни Павлової та Ольги Ніколаєвої, які створили святковий настрій для всіх присутніх, серед яких були й учні обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю.
    А завершальним акордом мистецької події стала фотосесія лауреатів в меморіальному залі біля портрету професора живопису Олександра Осмьоркіна.


Почесні відзнаки обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2019 році Директор обласного департаменту культури, туризму та культурної спадщини Валентина Животовська вручає премію заслуженому художнику України Анатолію Кравченку

Директор обласного департаменту культури, туризму та культурної спадщини Валентина Животовська вручає премію члену НСХУ Федору Лагну Директор обласного департаменту культури, туризму та культурної спадщини Валентина Животовська вручає премію заслуженому художнику України Андрію Надєждіну та заслуженому журналісту України Ігорю Демчуку

Вітання заступника начальника міського управління культури і туризму Нелі Чорної Вітання голови Одеської обласної організації НСХУ народного художника України Анатолія Горбенка Вітання голови Кіровоградської обласної організації НСХУ Андрія Хвороста

Вітання від обласного художнього музею головного зберігача фондів Валентини Ноженко та завідувача відділу Анатолія Кімнатного Вітання директора музичної школи №1 ім. Генріха Нейгауза Євгенії Малявкіної Музичне вітання викладачів музичної школи №1 ім. Генріха Нейгауза Тетяни Павлової та Ольги Ніколаєвої

Директор обласного департаменту культури, туризму та культурної спадщини Валентина Животовська вітає директора музею Віту Чернову з 25-річчям відкриття музею Член НСХУ та НСМНМУ Ольга Коломієць дарує авторську витинанку до музейної збірки Виступ претендента на здобуття премії Наталії Соловйової

Фотосесія лауреатів в меморіальному залі музею


Під час урочистостей з нагоди вручення обласної премії
в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства
імені Олександра Осмьоркіна у 2019 році