Виставка ліногравюри до 60-річчя художньої школи імені Осмьоркіна


    12 лютого 2020 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося відкриття унікальної ретроспективної виставки «Майстерня ліногравюри Леоніда Бондаря», присвяченої 60-річчю відкриття художньої школи імені О.О.Осмьоркіна міста Кропивницького, в рамках музейного мистецького проекту «Галерея дитячого мистецтва».
    Леонід Іванович Бондар (1938-2013) є одним з творчих фундаторів школи. Заслужений працівник культури України, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна. По закінченні у 1960 році Сімферопольського державного художнього училища ім. М.С.Самокиша за розподілом приїхав до нашого міста, працював у дитячій художній школі викладачем, завучем і понад 20 років директором. Як художник знаходився у постійному творчому пошуку, яскраво виявляв свої мистецькі можливості у живопису та графіці. Виховав не одне покоління талановитих художників, серед яких чимало знаних митців, членів Національної Спілки художників України, лауреатів обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
    На ювілейній виставці, організованій за ініціативою нинішнього директора школи Ганни Тимофієнко, експонується 26 творчих доробків з фонду показових прикладів учнівських робіт, виконаних в 1980-х роках в техніці кольорової ліногравюри під керівництвом Леоніда Бондаря. Не зважаючи на те, що юні автори не залишили власних підписів, ці ліногравюри із серій: «Народні традиції», «На ярмарок!», «Світ казок» та «Затишний побут» яскраво демонструють високий професійний рівень навчання в художній школі та свідчать про унікальність навичок викладача образотворчого мистецтва Леоніда Бондаря.
    З презентацією виставки учнів і викладачів школи привітала заступник начальника управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького Неля Чорна. Вона відзначила, що представлені учнівські роботи, створені в яскравих багряно-помаранчевих кольорах, наповнюють теплом і оптимізмом. Саме ці якості були притаманні художнику і педагогу Леоніду Бондарю, який своє захоплення і любов до образотворчого мистецтва з щирістю передавав дітям.
    Спогадами про свого вчителя і про творчі заняття в майстерні ліногравюри поділилися з сучасними учнями художньої школи її випускники провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін та директор школи Ганна Тимофієнко. Їх емоційні виступи нікого не залишили байдужими. Кращі учні школи отримали в дарунок підготовлений музеєм тематичний буклет виставки з репродукціями ліногравюр та історичним фотознімком Леоніда Бондаря під час проведення уроку для своїх вихованців. А директору школи Ганні Тимофієнко директор музею Віта Чернова вручила Подяку за активну участь в організації і проведенні спільних художньо-виставкових проектів та культурно-мистецьких заходів.
    Юні художники зацікавлено знайомилися з презентованими на виставці творчими роботами, виконаними їх ровесниками понад тридцять років тому в малознайомій для них техніці ліногравюри. Затамувавши подих, вони слухали коментарі своїх викладачів та художників, які теж прийшли на відкриття виставки.


Афіша виставки Буклет виставки «Майстерня ліногравюри Леоніда Бондаря»

Директор музею Віта Чернова презентує виставку та вручає Подяку директору школи Ганні Тимофієнко  Вітання заступника начальника управління культури і туризму Нелі Чорної

Вітання заслуженого художника України Андрія Надєждіна Виступ директора школи Ганни Тимофієнко

Під час відкриття виставки