Чарльз Лендрі у музеї О.О.Осмьоркіна


p01.jpg (15956 bytes)


   Британський експерт з розвитку територій Чарльз Лендрі, який є спеціальним гостем міжнародного форуму "Креативне місто" в Кіровограді, у рамках свого візиту, відвідав художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна.
   Екскурсія проводилася одним з наукових співробітників музею на англійській мові без перекладача. Під час подорожі музеєм панувала невимушена атмосфера, фактично все відбувалося у формі бесіди, Чарльз Лендрі активно цікавився історією створення, виставковою і просвітницькою діяльністю, популярністю музея, життеєвми і творчим шляхом художника Олександра Осмьоркіна та його дядька, архітектора Якова Паученка.
   Особливу увагу привернув малюнок О.Осмьоркіна дитячих років, Чарльз Лендрі знайшов в нім схожість з творчістю французького художника і скульптора Анрі Матісса. Розповідь про трагічні події останніх років житя О.Осмьоркіна пов'язаних зі звинуваченнями у формалізмі, позбавленням права викладати та приймати замовлення,а також початком судового процесу, які вцілому характеризують ставлення тоталітарної влади до творчої особистості, вразили Чарльза Лендрі і викликали неабияку зацікавленість.
   Фотовиставка "Зупинись і замилуйся", присвячена творчості елисаветградського архітектора Якова Паученка, справила приємне враження на англійського гостя, і більше того, викликала в нього бажання пройтися містом і на власні очі побачити архітектурні пам'ятки Кіровограда.

p03m.jpg (5501 bytes) p04m.jpg (5749 bytes) p05m.jpg (4687 bytes)

   На згадку Чарльз Лендрі залишив коментар про свої враження від відвідин музею у книзі відгуків:

p02.jpg (31918 bytes)

"Дорогі Друзі,
Було дуже приємно відвідати Ваш музей - в ньому панує чудова атмосфера. Тут відчуваєш себе як вдома.
Чарльз Лендрі - я тут, щоб познайомитися з креативністю Вашого міста.
17.1.2012"