Килимова весна Олександри Пренко


    3 березня 2020 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося відкриття персональної виставки творів килимарства заслуженого майстра народної творчості України Олександри Пренко «Весна – кохання – життя» в рамках мистецького проекту серії художніх виставок «Лауреати обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка».
    Цей арт-проект, започаткований музеєм в минулому році до дня народження видатного зодчого Якова Паученка, має на меті популяризацію творчості митців – лауреатів премії у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» та передбачає влаштування персональних виставок і видання тематичних буклетів.
    Пренко Олександра Іванівна (1966 р.н.) – заслужений майстер народної творчості України (2009), член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України (2009), лауреат обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» (2013), відмінник освіти України (2000), координатор Кіровоградського обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, фестивалів та конкурсів декоративно-прикладного мистецтва. Твори знаходяться в зібраннях художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, обласних художнього та краєзнавчого музеїв в Кропивницькому, в приватних колекціях в Україні та за кордоном. За технологічну розробку творів ужиткового мистецтва «Килимова лялька» (об’ємна та площинна) у 2005 році отримала Свідоцтво про авторське право Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    На нинішній першій персональній виставці Олександри Пренко презентується майже 30 творів в техніці килимарства з авторського зібрання та музейних фондів – гобелени, килими та площинні ляльки із серій: «Народи світу», «Український стрій», «Історія людства» 1994-2020 років виконання. Своєю творчістю мисткиня впроваджує традиції українського килимарства в сучасний життєвий простір. Своєрідним приємним сюрпризом для відвідувачів виставки є представлені мініатюрні твори «Янголи» та «Метелики щастя», які можна придбати.
    З персональним вернісажем майстриню привітали заступник начальника управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького Неля Чорна, заступник директора обласного краєзнавчого музею з наукової роботи Світлана Колесник, головний зберігач фондів обласного художнього музею Валентина Ноженко, провідний методист декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва обласного центру народної творчості Наталія Демехова, директор художньої школи ім. О.Осмьоркіна Ганна Тимофієнко, художники-колеги, теж лауреати премії - викладач художньо-графічного відділення мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка кандидат педагогічних наук, член НСМНМУ Лариса Гарбузенко, яка завітала на відкриття виставки разом з творчою студентською молоддю, та член НСХУ і НСМНМУ Ольга Коломієць, керівник студії «Совушка» член НСМНМУ Тетяна Стороженко, колишні учні, куратор виставки провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін та директор музею Віта Чернова, яка вручила вітальний лист та подарувала сувенірну чашку з зображенням музею. Але особливо теплим, дружнім та емоційним було вітання відомої київської журналістки Людмила Чечель, яка є палкою шанувальницею творчості Олександри Пренко, про що неодноразово писала в своїх публікаціях у всеукраїнській газеті «Культура і життя».


Афіша та буклет виставки творів килимарства
заслуженого майстра народної творчості України
Олександри Пренко «Весна – кохання – життя»


Заслужений майстер народної творчості України Олександри Пренко Вітання директора музею Віти Чернової Вітання заступника начальника міського управління культури і туризму Нелі Чорної Вітання київської журналістки Людмила Чечель

Вітання заступника директора обласного краєзнавчого музею Світлани Колесник Вітання головного зберігача фондів обласного художнього музею Валентини Ноженко Вітання провідного методиста обласного центру народної творчості Наталії Демехової Вітання директора художньої школи ім. О.Осмьоркіна Ганни Тимофієнко

Вітання викладача ЦДПУ ім. В.Винниченка кандидата педагогічних наук Лариси Гарбузенко Вітання члена НСХУ та НСМНМУ Ольги Коломієць Вітання члена НСМНМУ Тетяни Стороженко Вітання заслуженого художника України Андрія Надєждіна

Під час відкриття виставки