Зустріч художника-земляка Віктора Орлі з культурною спільнотою Кіровоградщини


p06.jpg (21407 bytes)


   22 липня 2011 р. в Кіровоградському художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася творча зустріч художника-земляка Віктора Орлі із м.Марселя (Франція) з культурною спільнотою Кіровоградщини по закінченні якої художник подарував по одній своїй картині до фондів художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна та Кіровоградського обласного художнього музею.
   Зустріч не випадково була організована художньо-меморіальним музеєм О.О.Осмьоркіна, адже О.Осмьоркін входив до групи живописців "Бубновий валет", і залишився в історії мистецтва як один з провідників живописної системи французького художника постімпресіоніста Поля Сезана.
   Художник Віктор Орлі (Геннадій Гребньов) народився 20 лютого 1962 року в місті Кіровограді,Україна. Закінчив Кіровоградську державну художню школу ім. О.Осмьоркіна та Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна (нині Кіровоградський державний педагогічний університет ім.. В.Винниченка). З березня 2004 року художник живе і працює в м.Марсель (Франція).
   Нове мистецьке ім'я - Віктор Орлі для Геннадія Гребньова має символічне значення, адже латинське Victory означає перемога, а французьке Оrly пов'язане з прізвищем автора першої європейської конституції, козацького полковника Пилипа Орлика, тож художник не лише хоче досягти висот мистецького олімпу, але і утвердити приналежність української мистецької традиції як складової старої Європи.
   Царина митця - живопис, зокрема романтичні пейзажні мотиви. Свій живописний напрямок художник визначає як сучасний вільний експресіоністичний фігуратив. Значний вплив на мистецький вибір Віктора Орлі мала творчість заслуженого художника України Сергія Шаповалова з яким він і нині підтримує теплі дружні відносини.
Реалізуючи ідею висловлену свого часу класиком імпресіонізму Огюстом Ренуаром, що "мистецтву навчаються в музеї" Віктор Орлі ретельно вивчає музейні колекції, це збагачує його творчість новими технічними відкриттями і живописними можливостями.
   Окрім того Віктор Орлі займається керамікою, художніми розписами інтер'єрів та екстер'єрів, реставрацією храмів, художнім оформленням книжок. Бере активну участь у різноманітних виставках та мистецьких конкурсах.
   Творчі доробки Віктора Орлі відзначені: 1-им Призом Салону "Autour de la peche", Марсель 2005 рік; Медаллю Міжнародного Салону "Нант - фасад Атлантики", Нант 2006 рік; 1-ий Приз Гранпрі Кастолє, 2007; Приз міста Кастолє, Кастолє 2009 рік.
   Твори художника знаходяться в приватних колекціях України, Росіїї, Франції, Італії, Нідерландів, Польщі, Китаю, Сполучених Штатів Америки. Наступного року планується проведення великої персональної виставки майстра на батьківщині.

   p07.jpg (37785 bytes)