В день народження Олександра Осмьоркіна


    8 грудня 2020 року в день народження профессора живопису Олександра Осмьоркіна, який співпадає з Міжнародним днем художника, колектив художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна отримав вітання, мистецький подарунок і творчу зустріч.
    Традиційні квіти художнику-земляку і побажання успіхів в музейній діяльності від директора музичної школи №1 ім. Генріха Нейгауза Євгенії Малявкіної, яка завжди залюбки влаштовує оригінальні концертні виступи учнів і викладачів під час вернісажів, творчих зустрічей та інших мистецьких заходів в музеї.
    А знаний галерист і меценат Микола Цуканов, до речі, лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв», передав до фондів музею картину відомого одеського живописця члена Національної Спілки художників України Олексія Маліка, який в жовтні цього року презентував свою персональну виставку в галереї «Єлисаветград». Свій авторський твір «Кошовий отаман» (2018) художник вирішив подарувати після візиту до музею, де отримав позитивні враження від експозиції і спілкування. Цей колоритний живописний твір стане окрасою музейної колекції і неодноразово експонуватиметься на виставках сучасного українського образотворчого мистецтва. Микола Цуканов в цей святковий день прийшов в музей з миколаївським художником членом Національної Спілки художників України Владом Гур’євим, щоб познайомити його з музеєм Олександра Осмьоркіна.
    Цьогорічний день народження Олександра Осмьоркіна став для коллективу музею справжнім мистецьким святом. В цей день завітали до музею наші друзі – подружжя живописців члени Національної Спілки художників України Олександр та Людмила Демиденко, заслужений архітектор України Юрій Пенязь з дружиною також архітектором Тетяною, кандидат мистецтвознавства, доцент мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олена Кириченко, головний зберігач фондів музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олена Классова та фотокореспондент «Вечірної газети» Олександр Шулешко.
    Колектив музею та всі присутні з радістю привітали Олександра Демиденка з отриманням престижної обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція». Від музею Олександр Демиденко отримав традиційну сувенірну чашку з фотозображенням будівлі музею, а також календар на наступний 2021 рік з кольоровою репродукцією картини заслуженного художника України Сергія Шаповалова «Будинок О.Осмьоркіна. Іній» (1989).
    Пурпурові хризантеми подарувала художнику відомий мистецтвознавець Олена Кириченко, до речі, також лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, але в номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв», зазначивши, що саме цей колорит монументальних розписів вівтаря собору Святого Володимира, виконаних Олександром Демиденком, вразив її найбільше, коли вона вперше їх побачила.
    Про своє захоплення від споглядання розписів в церкві, яка розташовується в центральній частині міста Кропивницького, і є пам’яткою історії та архітектури, розповіли архітектори Тетяна та Юрій Пенязі. Монументальна робота Олександра Демиденка була високо оцінена фахівцями. І це досить символічно, адже заслужений архітектор України Юрій Пенязь є лауреатом обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «архітектура».
    Вітання коллективу музею і цьогорічному лауреату премії Олександру Демиденку прозвучали і від знаного краєзнавця, лауреата обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова Олени Класової.
    Але найщирішим було вітання Людмили Демиденко, яка закохано розповідала про свого чоловіка художника Олександра Демиденка, про його творчу роботу і про те, що вона завжди готова підставити йому своє плече, вірніше, свою руку з пезлем, бо також художник, адже найкраще з усіх розуміє його думки, мистецькі ідеї і творчі задуми.
    А подарунком для всіх учасників імпровізованої творчої зустрічі стала професійна фотосесія лауреата міської премії фотохудожників імені Василя Ковпака, члена Національної Спілки журналістів України, відомого фотографа Олександра Шулешка в меморіальному залі музею, де експонуються живописні та графічні твори Олександра Осмьоркіна, в будинку його дядька - видатного зодчого Якова Паученка, в якому він зростав і де нині зберігає пам’ять про митців художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна.


p4580m.jpg (6568 bytes) p4581m.jpg (7044 bytes)

Вітання директора музичної школи №1
ім. Г.Г.Нейгауза Євгенії Малявкіної.
На знімку зліва направо: провідний науковий співробітник
музею Андрій Надєждін, директор музею Віта Чернова,
директор школи Євгенія Малявкіна


p4582m.jpg (7655 bytes) p4583m.jpg (8859 bytes) p4584m.jpg (7988 bytes)
Власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов передає директору музею Віті Черновій до фондів музею картину Олексія Маліка Одеський художник Олексій Малік в галереї «Єлисаветград» під час презентації персональної виставки Олексій Малік
Кошовий отаман
2018
Картон, олія
60х50

p4585m.jpg (9405 bytes) p4586m.jpg (7113 bytes) p4587m.jpg (6699 bytes) p4588m.jpg (8116 bytes) p4589m.jpg (7538 bytes)
Миколаївський художник Влад Гур’єв в меморіальному залі музею Власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов, художник Влад Гур’єв та директор музею Віта Чернова Директор музею Віта Чернова вітає Олександра Демиденка

p4590m.jpg (8745 bytes) p4591m.jpg (8826 bytes) p4593m.jpg (6596 bytes)
Вітання дружини художника Людмили Демиденко Вітання кандидата мистецтвознавства Олени Кириченко Олександр Демиденко з нагородами лауреата премії в меморіальному залі музею

p4592m.jpg (6237 bytes)
Під час творчої зустрічі. На знімку зліва направо: директор музею Віта Чернова, заслужений архітектор України Юрій Пенязь, головний зберігач фондів музею музичної культури ім. К.Шимановського Олена Классова, фотокореспондент «Вечірної газети» Олександр Шулешко, архітектор Тетяна Пенязь

p4594m.jpg (6777 bytes) p4595m.jpg (12383 bytes) p4596m.jpg (11370 bytes) p4597m.jpg (11874 bytes)

Фотосесія члена Національної Спілки
журналістів України Олександра Шулешка