Патріотичний мистецький захід


    19 – 25 лютого 2021 року художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна та музична школа №1 імені Г.Г.Нейгауза провели спільний патріотичний мистецький захід, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
    Протягом тижня в навчальному закладі експонувалася музейна пересувна тематична фотовиставка «Революція Гідності. Хроніка подій», присвячена річниці трагічних подій на Майдані в лютому 2014 року. Ця акція є символічною, адже приміщення школи розташовується на вулиці Віктора Чміленка - героя тих подій, коли на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Їх назвали «Небесною Сотнею». Цей день став переломним в Революції Гідності. Тому щороку 20 лютого ми вшановуємо пам’ять незламних, які віддали своє життя за свободу та європейське майбутнє нашої держави.
    Юні музиканти зацікавлено знайомилися з історією своєї держави у фотолітописі. Експозицію виставки складають тридцять кольорових світлин відомих в нашому місті фотографів, членів Національних Спілок журналістів і фотохудожників України - Олександра Коломінова, Ігоря Демчука, Олександра Шулешка, Олега Шрамка, Юрія Лебедєва, які були свідками тих подій і об’єктивами своїх фотокамер зафіксували все, що відбувалося в той доленосний для нашої держави час в Києві на Майдані та тоді ще в Кіровограді, а зараз Кропивницькому - мітинги на Площі Кірова, яка нині носить ім’я Героїв Майдану, ходу патріотично налаштованої молоді, присвячену вшануванню пам’яті вбитого під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві Сергія Нігояна, похорони Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка, знесення пам’ятників діячам радянського режиму Леніну та Кірову та на що перетворилися їх постаменти згодом, антиросійський мітинг та пам’ятний знак на головній площі нашого міста з фотопортретами загиблих і квітами біля підніжжя.
    Вперше цю фотовиставку музей розгорнув в одному з залів саме 20 лютого 2015 року в день, коли відзначався День пам’яті Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Згодом вона стала пересувною, адже музеї повинні зберігати та доносити до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про події сьогодення України. Нині фотовиставка є символом сили духу і стійкості, громадянської відваги та самопожертви.

p4611-01m.jpg (11017 bytes) p4611-02m.jpg (10881 bytes) p4611-03m.jpg (10563 bytes) p4611-04m.jpg (5947 bytes)

p4611-05m.jpg (5947 bytes) p4611-06m.jpg (5952 bytes) p4611-07m.jpg (9477 bytes) p4611-08m.jpg (5315 bytes)

Учні та викладачі музичної школи №1 імені Г.Г.Нейгауза знайомляться
з пересувною тематичною фотовиставкою «Революція Гідності. Хроніка подій»,
присвяченою річниці трагічних подій на Майдані в лютому 2014 року