Виставка графіки Наталії Мартинюк


    5 жовтня 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася презентація персональної виставки творів відомої одеської мисткині заслуженого художника України Наталії Мартинюк «Графічні композиції» та каталогу в рамках музейного мистецького проекту до Дня художника «В майстерні художника», який має на меті популяризацію творчості українських митців і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з інтерв’ю - роздумами художників про мистецтво та життя, репродукціями творів, які яскраво відображають їхні творчі пошуки.
    Мартинюк Наталія Олександрівна (1946 р.н.) - заслужений художник України (2021), член Національної Спілки художників України (1982). Закінчила Одеське художнє училище ім. М.Б.Грекова, нині ВНКЗ «Одеський художній фаховий коледж імені М.Б.Грекова», живописне відділення (1967) та Ленінградське вище художньо-промислове училище ім. В.І.Мухіної, нині Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія ім. А.Л.Штігліца, факультет «інтер’єр та обладнання» (1973). Працювала художником в графічному цеху Одеського художньо-виробничого комбінату Художнього фонду УРСР та старшим викладачем спеціальних дисциплін в Одеському художньому училищі ім. М.Б.Грекова. Творчо працює в техніці малюнку, акварелі та олійного живопису. Учасник міських, обласних, республіканських, всеукраїнських, всесоюзних, міжнародних та зарубіжних художніх виставок. Має численні персональні виставки. Її творчі доробки, написані в оригінальній авторській манері виконання малюнку, є унікальними зразками сучасного українського мистецтва графіки і прикрашають колекції Дирекції виставок Національної Спілки художників України (Київ), Одеського художнього музею, приватних збірок в Україні та за кордоном.
    Експозицію представленої виставки складають понад двадцять графічних творів Наталії Мартинюк 1970-х – 2010-х років, переданих автором в дар до фондів музею у 2020 році. Це - пейзажі, натюрморти, портрети, жанрові композиції. Серед них чимало творів, виконаних графітним олівцем, які вражають насиченою емоційною енергією штриху на великих площинах. Саме великий формат графічних аркушів є унікальною рисою авторського мистецького почерку художниці.
    І хоча Наталія Олександрівна не змогла бути особисто на відкритті виставки через карантинні обмеження, всі присутні з задоволенням переглянули підготовлену музеєм фотопрезентацію творчо-педагогічного літопису художниці та відеофільм «Поки вона не пішла…» про виставку-експромт малювання живої натури в майстерні, влаштованої у 2013 році одеськими художниками, серед яких була і Наталія Мартинюк.
    З мистецтвознавчими коментарями про виставку та представлені графічні твори виступили доцент кафедри мистецької освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка кандидат мистецтвознавства Олена Кириченко та упорядник каталогу «Графічні композиції Наталії Мартинюк» провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін.
    На відкриття виставки завітали студенти 2-курсу факультету педагогіки, психології та мистецтв ЦДПУ ім. В.Винниченка на чолі зі старшим викладачем Ларисою Кулініч. Молоді художники, оглянувши виставку, виявили бажання влаштувати в музеї художні студії, щоб спробувати виконати малюнок графітним олівцем в манері заслуженого художника України Наталії Мартинюк, твори якої зачаровують ритмом штриха та налаштовують на роздуми про сенс мистецтва в нашому житті.


Афіша та каталог виставки творів заслуженого художника
України Наталії Мартинюк «Графічні композиції»
в рамках арт-проєкту «В майстерні художника»


Директор музею Віта Чернова
презентує каталог виставки
«Графічні композиції Наталії Мартинюк»
Інтерв’ю журналістів телерадіокомпанії TTV
з провідним науковим співробітником музею
Андрієм Надєждіним та кандидатом
мистецтвознавства Оленою Кириченко

Показ фотопрезентації про заслуженого художника України
Наталію Мартинюк та відеофільму «Поки вона не пішла…»


Під час презентації виставки