Альбом «Барви степу»


    12 січня 2022 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулася презентація альбому – Барви степу: Живопис. Графіка. Скульптура. Кераміка. Декоративно-прикладне мистецтво. – Кропивницький: ПП «Поліум», 2021. – 152 с.: іл. – текст укр. та англ. мов., видання якого здійснено за кошти обласного бюджету Кіровоградської області в рамках програми «Книговидання».
    Альбом-довідник презентує творчість митців Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України з часу її заснування у 1989 році і до сьогодення, серед яких – народний художник України Михайло Надєждін, заслужені художники України Борис Вінтенко, Сергій Шаповалов, Григорій Гнатюк, Анатолій Янєв, Фелікс Полонський, Андрій Надєждін, Наталія Федоренко, Емілія Руденко та Неля Фірсова, заслужені працівники культури України Василь Остапенко та Леонід Бондар, а також художників-аматорів, доробки яких є складовою частиною сучасного українського образотворчого мистецтва – Андрія Ліпатова, Надії Падурської, Володимира Остроухова та Віктора Осипенка. Більшість з представлених в альбомі митців є лауреатами обласних премій в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.
    Автор вступної статті – провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, мистецтвознавець, заслужений художник України Андрій Надєждін. «Той, кому хоч раз довелося зустрітися з творами кіровоградських художників назавжди запам’ятає особливу, неповторну колористику яскравої, сонцедайної палітри барв, насичену глибокими контрастами світла і тіні, кольорами безкрайого неба і духмяних степових трав. Глибоко ятрять душу сповнені внутрішньої напруги філософські образи, створені майстрами живопису, графіки, скульптури, прикладного мистецтва, в яких бринить струною історії відлуння величі слави і гіркоти трагедій, що збереглися в пам’яті нашого краю», - саме цими словами він розпочинає свою вступну статтю до альбому.
    Упорядники видання – ініціатор створення та перший голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України народний художник України Михайло Надєждін та нинішній її очільник Андрій Хворост, який розробив дизайн обкладинки і виконав верстку, а також надав дозвіл на розміщення електронної версії альбому на музейному сайті.
    У підготовці альбому взяли участь провідні заклади культури міста та області – художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна, музей мистецтв та обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського, які надали із власних фондів довідкові матеріали про художників.
    Під час заходу, модератором якого була завідувач відділу мистецтв бібліотеки, член редакційної групи альбому Світлана Ушакова, виступили заступник голови обласної ради Дмитро Лінько, начальник управління комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Віталій Останній, голова обласної організації Національної Спілки художників України Андрій Хворост, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського заслужений працівник культури України Валентина Животовська, заступник директора музею мистецтв Ганна Осіпова, депутат обласної ради Сергій Коваленко, власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов.
    Але особливо теплі вітання прозвучали від першого лауреата обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв» заслуженого журналіста України Броніслава Куманського, який в анотації видання зазначив: «Мистецький альбом-довідник «Барви степу» репрезентує доробок більше шістдесяти митців Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, починаючи з 60-х років минулого століття по теперішній час, і розрахований ознайомити широке коло шанувальників мистецтва з історією та представниками живопису, графіки, скульптури, майстрами декоративно-прикладного, монументального і театрального мистецтва, їхньою творчістю. Разом з тим альбом є яскравою візитною карткою Кіровоградської області, гарним подарунком туристам та гостям міста над Інгулом».
    З відеозаписом презентації альбому можна ознайомитися на сторінці в соціальній мережі Facebook обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського - https://www.facebook.com/ounb.kirovohrad/videos/628383115078455


Альбом. Барви степу: Живопис. Графіка. Скульптура.
Кераміка. Декоративно-прикладне мистецтво.
– Кропивницький: ПП «Поліум», 2021. – 152 с.: іл. – текст укр. та англ. мов.

Альбом «Барви степу» з дарчим підписом музею та особистим екслібрисом голови Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України Андрія Хвороста

 
 

Під час презентації в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського.
Фото з інтернет-ресурсу: FOTOINFORM.NET та CBN