Художні студії в новому форматі


    16 лютого 2022 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулися традиційні «Художні студії». Цей мистецький проєкт започаткований у 2012 році з нагоди відзначення 120-річчя з дня народження видатного художника і педагога Олександра Осмьоркіна. Його організаторами стали музей і відділ образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв.
    Ініціатор проведення нинішнього заходу – кропивницька художниця, завідувачка відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв Ольга Краснопольська, яка запропонувала влаштувати «Художні студії» за участі як професійних художників, так і початківців-аматорів, які б навчалися майстерності під час взаємного творчого спілкування з фахівцями художньої справи, і зробити їх не просто традиційними, а систематичними, своєрідною школою мистецтва і платформою для спілкування. «За моїм задумом ми маємо перемалювати пів міста. Хочу регулярно, наскільки вийде, 1-3 рази на місяць, зустрічатися, писати натуру, ділитися досвідом. Мені чомусь хочеться, щоб художники частіше зустрічалися», – саме так означила свою творчу ідею Ольга Краснопольська.
    В якості натурниці в музейному просторі позувала журналістка Лілія Кочерга. На пропозицію «писати портрет з натури» з цікавістю відгукнулися заслужений художник України Андрій Надєждін, члени Національної Спілки художників України Валерій Давидов та Анатолій Кімнатний, до речі, всі вони є лауреатами обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, а також архітектор за фахом і художник за покликом душі член Національних Спілок архітекторів і художників України Ірина Кухаренко, яка неодноразово презентувала в музеї свої акварелі на персональних вернісажах. Спробувати себе в якості творців виявили бажання і художники-аматори – лікарка Марина Пономарьова та стилістка Тетяна Кондратьєва, які вже декілька років беруть уроки живопису в Ольги Краснопольської і, сподіваємося стануть учасниками Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, що в цьому році вдруге відбуватиметься в музеї.
    А фіксував це неймовірно захоплююче дійство, справжню художню майстерню, творчий процес, коли на чистому аркуші паперу чи білому ґрунтованому полотні проявляється жіночий портрет, кропивницький фотограф член Національної Спілки журналістів України Олександр Шулешко, світлини якого також є результатом «Художніх студій» в музеї.
    Ось так, в рік відзначення 130-ліття з дня народження професора живопису Олександра Осмьоркіна, для якого висловлювання всесвітньо відомого французького художника Огюста Ренуара: «Мистецтву навчаються в музеї» було своєрідним творчим кредо, і який неодноразово сам відточував власну художню майстерність в музеях, про що писав в своїй автобіографії: «Серед «моїх університетів», що залишили незабутній слід, одне з перших місць належить Щукінському зібранню в Москві», яке, як відомо, стало основою колекції французького модерністського живопису в Державному музеї образотворчих мистецтв імені О.С.Пушкіна, «Художні студії» в меморіальному музеї митця, чиє життя було сповнене постійних творчих пошуків, отримали нове дихання і почали реалізовуватися в новому професійному форматі.


 

«Художні студії» в меморіальному залі музею.
Фото Олександра Шулешка


Ольга Краснопольська – ініціатор «Художніх студій» Учасники «Художніх студій» – Валерій Давидов, Анатолій Кімнатний, Лілія Кочерга, Ольга Краснопольська, Ірина Кухаренко, Андрій Надєждін

 
 

Під час заходу