Виставка патріотичних плакатів до Дня Конституції України


    28 червня 2022 року в День Конституції України в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася презентація виставки патріотичного плакату «Моя Україна – це диво єдине!» в рамках молодіжного мистецького проєкту «Нова генерація».
    Експозицію представленої ретроспективної виставки складають тридцять творчих робіт учасників конкурсу патріотичного плакату «За Незалежність України!» серед студентської молоді 2015 року.
    Твори студентів будівельного коледжу за спеціальністю, яка тоді мала назву «архітектурне проєктування та внутрішній інтер’єр», виконані на чолі з викладачем членом Національної Спілки архітекторів України Тетяною Пенязь, вирізняються широкою різноплановістю підходів від поетичності до карикатури в стилі колись популярного в Україні журналу «Перець». Але особливу увагу привертають твори студентів на той час художньо-графічного відділення мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира, створені під керівництвом викладача члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України кандидата педагогічних наук Лариси Гарбузенко. «Моя Україна – це диво єдине» – ці та інші строфи вірша «Моя Україна», автором якого є вчителька української мови і літератури з Чернігівщини Валентина Кунденко, стали не лише назвами, а й сюжетами плакатів в техніці витинанки, які вирізняються декоративністю і чіткістю форм, лаконічністю й вишуканістю зображувальних засобів.
    Презентували виставку директор музею Віта Чернова, яка розповіла про ідею проведення конкурсу, та провідний науковий співробітник музею, мистецтвознавець, заслужений художник України Андрій Надєждін, який дав грунтовну мистецтвознавчу характеристику студентських творів.
    Першими відвідувачами виставки стали курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ, що перемістився з Маріуполя до Кропивницького. Разом зі своїми викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін професором доктором педагогічних наук Юлією Коротковою та доцентом кандидатом філологічних наук Тамарою Сабельниковою, майбутні фахівці юриспруденції з захопленням оглянули виставку плакатів, присвячених героїчним сторінкам історії боротьби за Незалежність, та сфотографувалися біля експонованого в музеї «бородянського півника», який став символом стійкості українського народу.
    Осмислення минулого і сучасного України, усвідомлення того, що історія твориться в сьогоденні і яким буде майбутнє, залежить лише від нас, особливо зараз, коли після повномасштабного вторгнення російської федерації український народ мужньо відстоює територіальну цілісність своєї країни.


Афіша виставки

Експозиція виставки патріотичного плакату «Моя Україна – це диво єдине!»


 

Під час презентації виставки