Виставка «Stay with Ukraine» до Дня Української Державності


    26 липня 2022 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася творча зустріч з київською художницею Оксаною Самійленко та презентація її віртуальної персональної виставки графіки «Stay with Ukraine Разом з Україною» до Дня Української Державності – державного свята, яке вперше відзначатиметься в цьому році 28 липня у День Хрещення Київської Русі-України.
    Оксана Самійленко народилася в нашому місті, тоді ще Кіровограді, а нині Кропивницькому, в родині художника. Закінчила дитячу художню школу. Здобула професію художника. Створила серії графіки «Моя Україна» і живопису «Пейзажі Києва та Кропивницького». З 2017 року член Національної Спілки художників України.
    Експозицію презентованої виставки складають 35 графічних аркушів, виконаних художницею маркерами у лютому-червні 2022 року під час вимушеної еміграції до Європи після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Оксана Самійленко на початку березня виїхала з Києва, де мешкає останні роки. Побувала в багатьох європейських країнах, які приймали українців, що постраждали від війни. Переїжджаючи з міста до міста – Прага, Будапешт, Відень, Братислава, Карлові Вари, Дрезден, Мюнхен, Регенсбург, Страсбург, Париж, Барселона – фіксувала в графічних замальовках свою вимушену подорож.
    «Війна змінює життя людей. Іноді ми змушені залишити свій дім. За вікном проносяться міста, країни, а душа залишається з Україною. Журба зникає, коли відчуваєш підтримку світу, коли бачиш кольори прапору твоєї країни у одязі людей, у вікнах будинків та на будівлях, як символ єдності, як символ спільної віри у перемогу. Будучи свідком переломного історичного моменту, я як художник поспішила його відобразити на папері... Stay with Ukraine», – так характеризує свою серію графічних творів Оксана Самійленко.
    Під час творчої зустрічі художниця не лише коментувала свої роботи – в якій країні, місті та за яких обставин був зроблений малюнок, що надихнуло її на створення цієї графічної серії, а й розповіла про свою поїздку до Європи, про власні думки та емоції, які її сповнювали, коли вона їхала в переповненому потязі, а особливо про те, як підтримують українців у Чехії, Угорщині, Австрії, Німеччині, Франції, Іспанії, надаючи всіляку допомогу та виказуючи солідарність народу, який бореться за свободу і волю, незалежність і територіальну цілісність. В кожній країні її зустрічав український прапор на центральних площах міст та у вікнах будинків, а також численні синьо-жовті стрічки на одязі місцевих мешканців.
    З відкриттям виставки Оксану Самійленко привітали директор музею Віта Чернова, яка вручила підготовлений музеєм буклет виставки, голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України Андрій Хворост, який подарував нещодавно надрукований каталог художників Кіровоградщини «Барви степу», заслужений журналіст України Василь Бондар, провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін, викладачка художньої школи імені Олександра Осмьоркіна Любов Кир’янова, головний зберігач фондів музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олена Классова, колеги, друзі.
    Всі, хто завітав на вернісаж, зацікавлено споглядали представлені в залі музею графічні роботи художниці, які є частиною виставки, з експозицією якої в повному обсязі можна ознайомитися на музейному вебсайті в розділі «Вибрані виставки».


 
Буклет виставки з автографом
Оксани Самійленко

     
Художниця Оксана Самійленко   Оксана Самійленко зі своїм батьком скульптором Віктором Самійленком   Вітання директора музею Віти Чернової   Вітання голови КіОО НСХУ Андрія Хвороста

   
Вітання викладача художньої школи Любові Кир’янової   Вітання заслуженого журналіста України Василя Бондара   Вітання заслуженого художника України Андрія Надєждіна

 
 
 

Під час творчої зустрічі з художницею Оксаною Самійленко