Музейно-туристичний фестиваль в День міста


   20 вересня 2014 року кіровоградці та гості міста відзначали 260-річний ювілей заснування Єлисаветграда – Кіровограда. В цей же день проводився і ІІІ-й Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна традиційно брав активну участь у всіх мистецьких заходах.
   Так, на Театральній площі біля Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького музей представляв одразу дві виставки в рамках конкурсів за музейним напрямком ІІІ-го Центрально-Українського музейно-туристичного фестивалю, а саме: фото-документальну виставку «Взірець художньої архітектури» до 100-річчя з дня смерті єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка в рамках конкурсу міні-виставок «Музейні перлини Кіровоградщини» та виставку «Туристам на згадку». Рекламна друкована продукція художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна» до 20-річчя відкриття музею для відвідувачів в рамках конкурсу представлення музейних видань туристично-краєзнавчого спрямування.
   А в Ковалівському парку експонувалися також дві не менш оригінальні виставки з музейної збірки, які привернули неабияку увагу і зацікавлення городян - «Місто Якова Паученка», на якій презентувалися копії унікальних документів, ескізів архітектурних проектів та фотознімків з родинного альбому Я.В.Паученка та «Зупинись і замилуйся», на якій можна було побачити кольорові авторські світлини відомого кіровоградського фотожурналіста Ігоря Демчука з зображеннями будівель, що є окрасою історичного центру міста, споруджених за проектами єлисаветградського зодчого Я.В.Паученка.
   Приємно відзначити, що під час святкових урочистостей ІІІ-го Центрально-Українського музейно-туристичного фестивалю музей був нагороджений Дипломом переможця обласного конкурсу «Кращий музейний заклад» за зайняте ІІ-е місце в номінації «Кращий виставковий проект» за презентацію започаткованого музеєм мистецького проекту «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна», який має на меті популяризацію творчості кіровоградських художників – лауреатів премії у номінаціях «національна традиція» та «новітні спрямування» і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців та репродукціями їх кращих доробків.
   В рамках цієї арт-акції музей в 2013 році презентував дві персональні виставки кіровоградських митців – народного художника України М.В.Надєждіна «Живописні симфонії Михайла Надєждіна» та заслуженого художника України А.М.Янєва «Мистецькі обрії Анатолія Янєва». Вернісажі талановитих живописців мали значний резонанс в мистецькому середовищі міста та області, було чимало публікацій науковців музею у всеукраїнських та місцевих друкованих засобах масової інформації.


p345m.jpg (5546 bytes) p346m.jpg (11378 bytes) p347m.jpg (10000 bytes)
Диплом переможця обласного конкурсу «Кращий музейний заклад» за зайняте ІІ-е місце в номінації «Кращий виставковий проект» Експозиція виставки «Туристам на згадку». Рекламна друкована продукція художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна» до 20-річчя відкриття музею для відвідувачів Експозиція «Взірець художньої архітектури» до 100-річчя з дня смерті єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка

p348m.jpg (5424 bytes) p349m.jpg (10686 bytes) p350m.jpg (11832 bytes) p351m.jpg (9214 bytes)
Заступник начальника відділу культури і туризму Кіровоградської міської ради Н.М.Чорна під час презентації виставок «Місто Якова Паученка» та «Зупинись і замилуйся» Відвідувачі музейних вернісажів