Творчо-біографічна довідка
заслуженого працівника культури України
БОНДАРЯ ЛЕОНІДА ІВАНОВИЧА


      Бондар Леонід Іванович (14 січня 1938 р., м. Павлоград, Дніпропетровська обл. - 3 липня 2013р., м. Кіровоград).
    Заслужений працівник культури України (2004). Член Національної спілки художників України (1993). Лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» (2008). Нагороджений Подякою Президента України (2000). Директор Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна (1989-2012).
    У 1960 р. закінчив Кримське Сімферопольське державне художнє училище ім. М.С.Самокиша (м. Сімферополь) і за розподілом приїхав до м. Кіровограда. Працював у Кіровоградській дитячій художній школі (1960 – 1977 рр. – викладач; 1977 – 1989 рр. – завуч; 1989 – 2012 рр. – директор школи, 2012 – 2013 рр. - викладач).
    Дитяча художня школа, якій в 1992 р. з нагоди відзначення 100-річчя з дня народження О.О.Осмьоркіна присвоєно ім’я художника, була для нього другим домом і його дітищем. Зусилля Л.І.Бондаря на педагогічній ниві дали значні результати – школа нині є однією з кращих в Україні і про її вихованців знає світ. Він виховав не одне покоління талановитих художників, серед яких чимало знаних митців, членів Національної Спілки художників України, лауреатів обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
    Як художник Л.І.Бондар знаходився у постійному творчому пошуку. З 1964 р. брав участь у міських, а з 1969 р. у республіканських та всеукраїнських художніх виставках. З 1971 р. організовував численні персональні вернісажі. Яскравий аквареліст і графік, майстер ліногравюри у 1960-ті рр., згодом він не менш талановито виявив свої творчі можливості й у живопису. Створив цілі цикли пейзажів, присвячених нашому степовому краю, який постає незвичними, фантастичними картинами гри світла і узагальнення форми, монументальними образами лісостепу і широких ланів. Чуттєва любов до живопису, до оточуючого життя, природи, яку з насолодою пише художник, змушувала його шукати надзвичайно складний стан природи - перша зелень, сутінки, надвечір’я, останній сніг. Окремою сторінкою його творчості є серія картин, присвячених рідному місту. У численних мотивах Кіровограда через образне мислення художника відкривається перед нами неповторна аура міста, в якій сучасне і минуле, зливаючись воєдино, складають образ, пройнятий щемливими нотами романтизму. Також митець захоплювався натюрмортом, полюбляючи писати квіти. Не менш відомі і його портрети діячів культури і звичайно рідних йому людей.
    Твори Л.І.Бондаря зберігаються у Кіровоградському обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, численних приватних колекціях в Україні та за кордоном.