150-річний ювілей архітектора Якова Паученка


    24 березня 2016 року в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.П.Чижевського відбулися урочистості, присвячені 150-річному ювілею архітектора Я.В.Паученка, організовані управлінням регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської облдержадміністрації, під час яких було презентовано виставку творчих досягнень архітекторів, геральдистів та художників декоративно-прикладного мистецтва – лауреатів обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка, а також дипломних робіт студентів Кіровоградського будівельного коледжу по спеціальності «архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр», та відбулося нагородження Грамотами та Подяками Кіровоградської облдержадміністрації та облради кращих творчих особистостей Кіровоградщини та колективів, в тому числі художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна. Під час урочистостей демонструвалися надані музеєм фото-документальні матеріали з тематичної виставки «Художник архітектури Яків Паученко».


p882m.jpg (6886 bytes) p883m.jpg (3363 bytes) p884m.jpg (3817 bytes)
Голова Кіровоградської облради О.А.Чорноіваненко та перший заступник голови облдержадміністрації С.П.Коваленко вручають Грамоту директору музею В.В.Черновій Грамота Кіровоградської облдержадміністрації колективу художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна Головний зберігач фондів І.Ю.Дячук та директор музею В.В.Чернова під час урочистостей

p885m.jpg (7165 bytes) p886m.jpg (5470 bytes) p887m.jpg (5593 bytes) p888m.jpg (5545 bytes) p889m.jpg (4825 bytes)
Під час урочистостей

    21 березня 2016 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна на виконання розпоряджень голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 25 грудня 2015 року №524-р та Кіровоградського міського голови від 2 лютого 2016 року №17 «Про відзначення 150-річчя від дня народження видатного земляка, архітектора Якова Паученка» відбулися урочистості з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження відомого єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка, під час яких було презентовано тематичну виставку та каталог «Художник архітектури Яків Паученко».
    В цей ювілейний день до музею завітали архітектори, художники, краєзнавці та студенти Кіровоградського будівельного коледжу по спеціальності «архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр».
    Звучали виступи Кіровоградського міського голови А.П.Райковича, першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації С.П.Коваленка, голови Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Л.В.Харламової, голови Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України А.В.Хвороста.
    А відомий кіровоградський митець заслужений художник України С.Г.Шаповалов подарував музею авторський живописний твір «Блакитний собор», на якому зображено одне з останніх творінь архітектора Я.В.Паученко - Свято-Вознесенський собор у місті Бобринці Кіровоградської області, зведений у 1912 році, і який нині є пам’яткою архітектури та містобудування загальнодержавного значення.
    Окрасою заходу став і музичний виступ кращих учнів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Катерини Місько, Аріни Сесмій та Михайла Солонченка, які в цьому році стали учасниками Всеукраїнського проекту «Майбутнє України – талановиті діти» і увійшли до книги «Майбутнє Кіровоградщини – талановиті діти».
    Приємним повідомленням для всіх шанувальників архітектурної творчості єлисаветградського зодчого Я.В.Паученка стало те, що за ініціативою художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна та Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України згідно з розпорядженням Кіровоградського міського голови від 19 лютого 2016 року №24 «Про перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки міста» вулиця Леніна і Дворцова (від Великої Перспективної і до кінця), на якій розташований художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна –  Пам’ятка архітектури та містобудування 1899 р. «Власний будинок архітектора Паученка», названа іменем Архітектора Паученка.
    Всі присутні отримали в дарунок каталог «Художник архітектури Яків Паученко» і з зацікавленістю знайомилися з представленою тематичною виставкою, яка є унікальною, адже на ній експонуються оригінальні документи та фотознімки з архіву Я.В.Паученка, які довгий час зберігалися у вдови художника Н.Г.Осмьоркіної у Москві (РФ), та копійні матеріали з фондів Державного архіву Кіровоградської області, Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.П.Чижевського, Російського Державного архіву літератури та мистецтв, а також авторські фото члена Національної Спілки журналістів України та Національної Спілки фотохудожників України І.М.Демчука з експозиції виставки «Зупинись і замилуйся», присвяченої 145-річчю з дня народження Я.В.Паученка, презентованої у 2011 році в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна.
    Символічним є те, що першими відвідувачами тематичної виставки «Художник архітектури Яків Паученко» стали студенти художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, які разом зі своїми викладачами Л.В.Кулініч та Л.В.Гарбузенко завітали до музею 9 березня 2016 року на публічну лекцію, яку прочитав провідний науковий співробітник музею, заслужений художник України А.М.Надєждін.


p865m.jpg (3653 bytes) p866m.jpg (5572 bytes) p867m.jpg (5808 bytes) p868m.jpg (7093 bytes)
Каталог «Художник архітектури Яків Паученко» Експозиція тематичної виставки «Художник архітектури Яків Паученко» Директор музею В.В.Чернова презентує виставку і каталог «Художник архітектури Яків Паученко»

p869m.jpg (6323 bytes) p870m.jpg (3700 bytes) p871m.jpg (5290 bytes)
Виступ Кіровоградського міського голови А.П.Райковича Виступ першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації С.П.Коваленка Виступ голови Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Л.В.Харламової Л.В.Харламовой

p872m.jpg (4165 bytes) p873m.jpg (8370 bytes) p874m.jpg (6290 bytes) p875m.jpg (7076 bytes)
Виступ голови Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України А.В.Хвороста Заслужений художник України С.Г.Шаповалов вручає директору музею В.В.Черновій авторський твір «Блакитний собор» Музичне вітання учнів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза Катерини Місько, Михайла Солонченка та Аріни Сесмій

p876m.jpg (6949 bytes) p877m.jpg (6671 bytes) p878m.jpg (5385 bytes) p879m.jpg (6818 bytes)
Під час урочистостей з нагоди відзначення
150-річчя з дня народження архітектора Я.В.Паученка

p880m.jpg (6845 bytes) p881m.jpg (7105 bytes)
Провідний науковий співробітник музею А.М.Надєждін
знайомить студентів мистецького факультету КДПУ ім. В.Винниченка
з експозицією виставки «Художник архітектури Яків Паученко»