Персональна виставка скульптурних мініатюр Володимира Крутоуса «Мені!» презентує творчість художника-аматора і влаштована до 50-річчя з дня народження.
    Крутоус Володимир Васильович народився 28 березня 1969 року у м. Кіровограді (нині Кропивницькому). Закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування (Центральноукраїнський національний технічний університет) у 1991 р., де після закінчення працював викладачем.
    За фахом інженер-електромеханік, за професією – журналіст, багато років працював ведучим дитячих програм Кіровоградської обласної телерадіокомпанії, нині керівник дитячої кіно-теле-студії «Ку-раж», веде авторський блог: krutous.blogspot.com, а за покликанням – митець. З 2010 року – член Українського геральдичного товариства.
    Скульптурною мініатюрою, зокрема військово-історичної тематики, займається майже тридцять років, створив понад тисячу творів, значна частина з яких знаходиться в музейних збірках, у приватних колекціях в Україні та за кордоном.
    Мініатюра має напрямки: українська (починаючи з давніх слов’ян та закінчуючи вояками УНР), іноземна (Польща, Туреччина, Франція), релігійні однострої та краєзнавча. Усі мініатюри створені на основі історичних матеріалів та досліджень майстра. Військові відтворюють одяг, амуніцію та озброєння, характерні для певної епохи, а релігійні – одяг православного, католицького та протестантського духовенства.
Твори виготовлені в єдиному екземплярі в масштабі 1:23. При їх створенні в техніках різьблення та авторських новацій використовуються такі матеріали: деревина, пінопласт, жерсть, нитки, фарби, папір, дріт.
    Учасник багатьох обласних та всеукраїнських виставок декоративного мистецтва, неодноразово представляв персональні виставки в обласних краєзнавчому та художньому музеях, обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського в Кропивницькому, в Світловодському краєзнавчому музеї, а також в Київському Палаці культури «Україна».
    Експозицію нинішньої персоналії складають майже півтори сотні мініатюр із серій: «Українське козацтво», «Військо Запорозьке», «Характерники», «Україночки», «Янголи-охоронці» та «Історична портретна галерея», створених у 2000-2019 роках. Цікавим доповненням виставки є кольорові фото Володимира Крутоуса різних років, що презентують його на виставках декоративного мистецтва та під час роботи на телебаченні, а також інсталяція «Майстерня митця» з предметів творчої праці та інших матеріалів, що використовуються ним під час створення мініатюр.