Бієнале «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова

    29 травня 2020 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна в день народження талановитого митця члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Андрія Ліпатова (1960-2010) презентовано наукову концепцію експозиційно-виставочного мистецького проєкту «Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова» до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (9 листопада)», розроблену провідним науковим співробітником музею заслуженим художником України Андрієм Надєждіним.
    Мета нового арт-проєкту - збереження та розвиток оригінальних народних традицій в сучасному самодіяльному та професійному образотворчому мистецтві; популяризація образотворчого мистецтва як одного з дієвих засобів розвитку української культури, що сприяє утвердженню громадянського суспільства; виховання патріотизму; увічнення пам’яті оригінального українського майстра наїву, художника-земляка Андрія Ліпатова. Нині наїв та примітивізм є втіленням свіжого, чистого погляду на світ, а також свідомості, не обмеженої правилами та умовностями цивілізації, природності та органічності, що додає нових елементів виразності сучасному образотворчому мистецтву.
З    апочаткувати цей унікальний мистецький проект спонукала тематична виставка «Зустрінемось на Андрія», присвячена пам’яті художника Андрія Ліпатова, презентація якої відбулася в музеї 13 грудня 2019 року.
    У фондах художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна зберігається картина Андрія Ліпатова «Велюровий кіт» (1996), яка надала назву арт-проєкту та стала основою логотипу і дизайну відзнак Бієнале. Цей твір з образом велюрового кота на червоній подушечці в оригінальному обрамленні, декорованому зображеннями смаколиків у вигляді тварин, птахів та святкової випічки, не лише відображає погляд автора на навколишній світ та є його своєрідним автопортретом, на що вказує монограма «А.Л.», що прикрашає бік кота, а й, завдячуючи своїй безпосередності та високому мистецькому професіоналізму, відображає й загальні настрої двох мистецьких напрямків - наївного мистецтва та примітивізму.
    Положення про «Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова» до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» буде опубліковано після обговорення та затвердження співорганізаторами мистецького заходу до 1 серпня 2020 року.


osm5000m.jpg (8579 bytes)
Художник
Андрій Ліпатов

osm5001m.jpg (14247 bytes) osm5002m.jpg (15754 bytes)
Андрій Ліпатов
Велюровий кіт
1996
Полотно, картон, олія
31х31
Логотип Бієнале

Наукова концепція «Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму
«Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова»