Тематична виставка "Виставкова діяльність О.О.Осмьоркіна у фотознімках та документах", присвячена 119-й річниці від дня народження О.О.Осмьоркіна, яскраво розкриває творчий шлях художника, його активну виставкову діяльність.
   Основу експозиції складають унікальні фотознімки, каталоги виставок, експонентом яких був О.О.Осмьоркін, документи про його участь у зарубіжних виставках, а також каталоги посмертних виставок 1959 та 1989 років, з особистого архіву митця, передані до музею у свій час його вдовою Н.Г.Осмьоркіною та її спадкоємицею Т.В.Юдіною.
   Виставкова діяльність художника є однією з основних складових мистецького життя. О.О.Осмьоркін розпочав її участю в І Єлисаветградській художній виставці, організованій Товариством грамотності і ремесел у 1913 році. Для нього, як випускника Вечірніх рисувальних класів Єлисаветградського земського реального училища, ця виставка була своєрідною пробою пера. У квітні наступного 1914 року відбулася ІІ художня виставка в Єлисаветграді, на якій О.О.Осмьоркін виставив дев'ять творів. В тому ж році О.О.Осмьоркін вперше бере участь у виставці Товариства художників "Бубновий валет" в Москві. Для О.Осмьоркіна участь у виставках "Бубнового валету" і "Світу мистецтва" мали велике значення не лише як утвердження своїх живописних ідей, а й в плані входження у коло художників "нового мистецтва", які вже були широко відомими та популярними в мистецьких колах. Окрім того, це було і визнання О.О.Осмьоркіна як творчої особистості.

   З кожною новою виставкою творчість О.О.Осмьоркіна набуває все більше особистісних, неповторних рис, відбувається поступове переосмислення реальності в поглядах на еволюційні підходи розвитку живописної картини. Участь у "Виставці картин у Історичному музеї" 1924 року, вернісажі "Московські живописці" 1925 року, експозиціях картин Товариства "Битіє" засвідчують, що на період 1925-1927 років О.О.Осмьоркін повністю сформувався як художник з чітким і ясним особистим баченням шляхів подальшого розвитку образотворчого мистецтва. В 1934 році в клубі заводу "Каучук" в Москві відкрилася перша персональна виставка художника, в експозиції, якої було представлено 50 живописних творів. Виставка картин московських художників 1948 року стала останньою в житті художника. Але мистецькі рішення, до яких прийшов О.О.Осмьоркін в другій половині 1940-х років знайдуть яскраве втілення в картинах цього періоду. Після смерті О.О.Осмьоркіна відбулися дві великі ретроспективні виставки його творів в Москві в 1959 та 1989 роках.
   Експозиція розміщується в меморіальному залі. Фотознімки, каталоги виставок та документи експонуються за тематико - хронологічним принципом.