Виставка «Барви степу», присвячена 75-річчю створення Кіровоградської області (10 січня), презентує мистецькі доробки відомих кіровоградських художників - лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка у 2005-2013 рр. - народного художника України М.В.Надєждіна, заслужених художників України С.Г.Шаповалова, А.М.Янєва, Г.М.Гнатюка та А.М.Надєждіна, заслужених працівників культури України Л.І.Бондаря та В.М.Остапенка, членів Національної Спілки художників України В.В.Кир’янова, Ф.Ф.Лагна, Ф.М.Полонського, А.М.Дворського, Л.Г.Кир’янової, І.В.Смичека, В.В.Френчка, О.М.Журавель (Надєждіної), В.В.Попова, О.А.Пунгіної, Ю.В.Гончаренка, М.І.Церни, родини кераміків Фірсових, заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України О.І.Пренко, які яскраво відображають творчість кожного митця і є окрасою музейної колекції творів сучасного українського образотворчого мистецтва.
   Обласна премія у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна заснована в 2005 р. і присуджується у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв», вручається щороку 8 грудня, в день народження О.О.Осмьоркіна, в меморіальному музеї.
   Обласна премія у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка заснована в 2002 р. і присуджується у трьох номінаціях: «архітектура», «геральдика та вексилологія», «декоративно-прикладне мистецтво», вручається щорічно, 1 липня, у День архітектури України.
   Лауреатам премій присвоюється звання, вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії, почесна відзнака Кіровоградської обласної ради та Кіровоградської обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел».
   Мистецькі премії є реальним заохоченням до активної творчої діяльності художників, мистецтвознавців, істориків образотворчого мистецтва, краєзнавців, а також сприяє популяризації творчих здобутків митців Кіровоградщини в Україні та за її межами. Всі лауреати премій є своєрідними, неординарними творчими особистостями, які мають за своїми плечима значний мистецький досвід. Їх творчість вирізняють неповторний художній почерк, особливий погляд на світ і шляхи розвитку образотворчості.
   На виставці представлено понад 30 творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва відомих кіровоградських художників з музейного зібрання. Пейзажі, натюрморти та тематичні композиції дарують атмосферу мистецького свята, яскраво передаючи особливу, неповторну колористику української сонцедайної палітри барв, народженої кольорами безкрайого неба, духмяних степових трав, швидкоплинних течій річок і брущатого каміння старовинних міських вулиць.