Проект символіки села Цвітне Олександрівського району Кіровоградської області, висунутий зборами Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства на здобуття обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «геральдика та вексилологія» у 2016 році

osm2754.jpg (28960 bytes)

Автор – Василь Білошапка

Опис герба

У главі синього кольору – три геральдичні срібні троянди. У нижній, червоній частині – горщик срібного кольору.

Опис прапора

Квадратне полотнище синю третину якого, від древка, займають вертикально розташовані три білі геральдичні троянди, а дві третини полотнища – червоного кольору.

Пояснення символіки

   В основу символіки села покладені його колоритна назва і те, що у XIX – на початку XX ст. Цвітне було одним з найбільших осередків виробництва полив’яного нерозмальованого посуду на Наддніпрянщині. Із світлої пластичної глини цвітненські майст¬ри виготовляли чайники, глечики, барильця, миски, кухлі, свічники, сільнички, фігурний посуд, іграшки, скульптурки. Неполив’яний посуд представлено макітрами, горщиками, глечиками, риночками, формами для випікання тіста. Вироби з Цвітного були добре відо¬мі не лише в регіоні, а й у Миколаєві, Херсоні, Одесі, Молдові, на Полтавщи¬ні, вони зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві.
   Горщик у гербі символізує той факт, що жителі села до недавнього часу займались гончарством. Три троянди відображають красу природи села і пояснюють його назву: Цвітне – квітучий край. Червоний колір означає хоробрість, мужність і безстрашність, яку виявляли жителі села з козацьких часів, синій – духовність та вірність, срібло є символом шляхетності, чистоти та бездоганності.
    Герб і прапор затверджені рішенням сесії Цвітненської сільської ради №36 від 18 лютого 2011 р.