До 125-річчя з дня народження професора живопису О.О.Осмьоркіна


    2017-й рік для художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна ознаменований відзначенням 125-річного ювілею видатного земляка - художника і педагога Олександра Олександровича Осмьоркіна. З цієї нагоди музеєм на виконання Розпорядження Кіровоградського міського голови від 31 січня 2017 року №8 «Про відзначення 125-річчя від дня народження О.О.Осмьоркіна» заплановано низку заходів – тематичні виставки, мистецтвознавчі читання, художні студії, лекції, екскурсії, творчі зустрічі, різноманітні культурно-просвітницькі акції, які проводитимуться протягом року.
    3 березня 2017 року відбулося відкриття тематичних виставок: «Студійні малюнки О.О.Осмьоркіна 1920-х – поч. 1950-х рр.» та «“Вони любили його…” Живописні та графічні твори художників – учнів О.О.Осмьоркіна».
На унікальній виставці «Студійні малюнки О.О.Осмьоркіна 1920-х – поч. 1950-х рр.», яка експонувалася лише один день, було представлено понад двадцять графічних творів, переданих до музею у свій час вдовою художника Н.Г.Осмьоркіною. Це – малюнки, виконані під час навчального процесу разом зі студентами в індивідуальних майстернях художніх вузів, а також численні ескізи до картин, начерки, замальовки.
    Виставка «“Вони любили його…” Живописні та графічні твори художників – учнів О.О.Осмьоркіна» представляє понад сорок мистецьких доробків відомих художників радянської доби – випускників майстерні професора живопису О.О.Осмьоркіна в Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури ім. І.Ю.Рєпіна та Московському художньому інституті ім. В.І.Сурікова, серед яких такі знакові імена, як: народний художник СРСР О.О.Моісеєнко, народний художник Білорусії Є.О.Зайцев, заслужені художники Росії А.Ю.Нікіч, Г.О.Савінов та М.П.Кончаловський, заслужений художник Вірменії Є.А.Асламазян та багато інших. Цю раритетну колекцію портретів, пейзажів та натюрмортів 1930-х – початку 1990-х рр., які були подаровані особисто авторами музею свого вчителя, зібрав і передав Російський фонд культури у 1994 році напередодні відкриття художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна.
    Символічно, що першими відвідувачами презентованих виставок стали студенти художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка на чолі зі своїм викладачем - кандидатом мистецтвознавства, лауреатом обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна О.І.Кириченко, яка у своєму виступі зазначила, що відкриття музейних фондів для ознайомлення з унікальними експонатами є рідкістю і студенти повинні користуватися цією надзвичайною нагодою доторкнутися до історії та справжнього мистецтва. Цікавою і пізнавальною була й тематична екскурсія, яку провів для всіх присутніх провідний науковий співробітник музею, мистецтвознавець, заслужений художник України А.М.Надєждін, який не лише представив виставки, а й поділився власними спогадами про зустрічі з художниками – учнями О.О.Осмьоркіна – І.І.Вітман та Р.М.Зелінською в їх майстернях в Москві (РФ), що відбулися у 1997 році.
    Тож всі, хто завітав в той день до музею, з неймовірним захопленням знайомилися з раритетною збіркою картин, відчуваючи атмосферу того часу та насолоджуючись прекрасними творами школи живопису, до створення якої долучився і наш земляк – художник і педагог Олександр Олександрович Осмьоркін.


p1381m.jpg (3641 bytes) p1382m.jpg (4420 bytes) p1383m.jpg (7605 bytes)
Афіші тематичних виставок, присвячених 125-річчю з дня народження О.О.Осмьоркіна Директор музею В.В.Чернова відкриває захід

p1384m.jpg (6681 bytes) p1385m.jpg (7437 bytes) p1386m.jpg (7135 bytes)
Виступ доцента КДПУ ім. В.Винниченка, кандидата мистецтвознавства О.І.Кириченко Провідний науковий співробітник музею, мистецтвознавець, заслужений художник України А.М.Надєждін проводить екскурсію по виставках

p1387m.jpg (6491 bytes) p1388m.jpg (6318 bytes) p1389m.jpg (6671 bytes)
p1390m.jpg (6336 bytes) p1391m.jpg (7290 bytes) p1392m.jpg (6079 bytes)
Під час презентації виставок