Музейна фотозона в інтер’єрі меморіальних речей


    19 червня 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася благодійна культурно-просвітницька акція «День відкритих дверей» з нагоди відзначення дня відкриття музею для відвідувачів (21 червня). Всі музейні відвідувачі мали змогу безкоштовно оглянути експозицію меморіального залу, ознайомитись з представленими виставками сучасного українського образотворчого мистецтва, послухати цікаві екскурсії, поспілкуватися з науковцями.
    В цей день музей підготував оригінальну арт-пропозицію для всіх шанувальників образотворчості та історії. «Музейна фотозона в інтер’єрі меморіальних речей» - саму таку назву має акція, яку музей оголосив і означив її термін проведення. Мета її – популяризація музею, залучення відвідувачів різних вікових категорій, виховання високих естетичних смаків. В центральному залі музею представлена стаціонарна тематична виставка «Життєвий і творчий шлях художника і педагога Олександра Осмьоркіна». Унікальні музейні експонати об’єднані в своєрідні комплекси – «Будинок Паученка-Осмьоркіна» та «Майстерня художника». Окрасою залу є меморіальний рояль - старовиний музичний інструмент виробництва німецької фірми «Bluthner», якому вже майже сто двадцять років, а він продовжує зачаровувати своїми оксамитовими звуками, створюючи особливу атмосферність і відчуття духу епохи. Саме ці локації і стали «музейними фотозонами», які означені спеціальним значком на підлозі.
    Умови мистецької акції «Музейна фотозона в інтер’єрі меморіальних речей» такі: відвідувач чи група відвідувачів, зробивши фото у визначених музейних фотозонах, а також біля величної будівлі музею, надсилають його на електронну пошту музею osmerkinmuseum@krmr.gov.ua з позначкою «Музейна фотозона» до 31 серпня цього року. Кращі фото, які обиратимуться науковцями музею та фахівцями фотосправи, будуть представлені на музейному вебсайті в експозиції віртуальної виставки «Фото відвідувачів музею в інтер’єрі меморіальних речей» до Дня міста у вересні місяці. Автор найоригінальнішого фото отримає приз – особисту фотосесію у професійного фотографа в меморіальному залі музею.
    Шановні відвідувачі музею, до вашої уваги овіяні легендами меморіальні речі з будинку одного з творців історичного центру сучасного Кропивницького, талановитого архітектора міста Єлисаветграда Якова Паученка та з майстерні його племінника професора живопису Олександра Осмьоркіна - чарівний ліхтарик, який виконає найзаповітніше ваше бажання, яке встигнете задумати під час фотозйомки, живописна палітра, що наповнить вас життєвою мудрістю та оптимізмом, коли позуватимете біля неї, і звичайно старовинний рояль, за яким ви не лише відчуєте себе справжнім піаністом, а ще й налаштуєтесь на гармонійний душевний лад і відкриєте своє серце для безумовної любові. Не забудьте про загадкові різьблені двері, що стануть для вас талісманом у досягненні професійної мети, та мавританський столик, фото біля якого завжди оберігатиме ваш сімейний затишок. А ошатна будівля музею 1899 року та її ровесниця височенна з духмяним цвітом липа, гілки якої пам’ятають чимало подій, дадуть вам життєві сили та здоров’я, що так необхідні всім нам в такий непростий карантинний час. Чекаємо на тих, хто шанує мистецтво, цікавиться історією і вірить в дива…
    Приємно відзначити, що першими учасниками арт-заходу стали наші колеги і друзі, які прийшли привітати з музейним святом - головний зберігач фондів Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського відомий краєзнавець та екскурсовод Олена Классова, завідувачка відділом образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького художниця Ольга Краснопольська, яка в минулому році експонувала в музеї персональну виставку живописних та графічних творів «Пів голови», та учень музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза міста Кропивницького Ігор Чернов.


p4632-00m.jpg (5973 bytes)
Значок арт-акції
«Музейна фотозона»

p4632-01m.jpg (12982 bytes) p4632-02m.jpg (14062 bytes) p4632-03m.jpg (7626 bytes) p4632-04m.jpg (6102 bytes)

Фотозони художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна


p4632-05m.jpg (6465 bytes) p4632-06m.jpg (11997 bytes) p4632-07m.jpg (12707 bytes) p4632-08m.jpg (12440 bytes) p4632-09m.jpg (6980 bytes) p4632-10m.jpg (13148 bytes)

Перші учасники арт-акції «Музейна фотозона в інтер’єрі меморіальних речей