Вернісаж до 30-річчя Незалежності України


    23 серпня 2021 року в День Державного Прапора України в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося відкриття художньої виставки «Сонячні барви України» до 30-річчя Незалежності України з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво».
    Експозицію виставки складають живописні, графічні, скульптурні та декоративні твори відомих сучасних художників Кіровоградщини - народного художника України Михайла Надєждіна, заслужених художників України Бориса Вінтенка, Нелі Фірсової, Анатолія Янєва, Сергія Шаповалова, Фелікса Полонського та Андрія Надєждіна, заслуженого майстра народної творчості України Олександри Пренко, заслуженого працівника культури України Леоніда Бондаря, членів Національних Спілок художників та майстрів народного мистецтва України. Більшість з митців є лауреатами обласних премій в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка. На виставці експонується 70 доробків, створених митцями починаючи з початку 1990-х років і до сьогодення. Пейзажі, натюрморти та тематичні композиції вражають яскравістю фарб, гармонійністю пластичних форм та витонченістю графічної лінії, спонукають до роздумів наповненістю символічних образів, налаштовують на романтичний настрій, насичують оптимізмом та дарують атмосферу мистецького свята, передаючи особливу, неповторну колористику української сонцедайної палітри барв.
    На святковий музейний вернісаж прийшли художники, архітектори, журналісти і просто шанувальники української образотворчості. З вітальними словами виступили керівники обласних мистецьких осередків – голова правління Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України Андрій Хворост та голова правління Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України заслужений архітектор України Юрій Пенязь, а також доцент мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка кандидат мистецтвознавства Олена Кириченко. В цей день музей отримав ще й живописні дарунки. Провідний науковий співробітник музею заслужений художник України Андрій Надєждін не лише охарактеризував виставку творів митців Кіровоградщини як: «демонстрацію стилю сучасного українського мистецтва, яке вирізняється в сучасному інформаційному середовищі поетичною філософічністю, заснованою на переосмислені фольклорних та літературних форм народного космогенезу і світових художніх практик», а й передав до фондів музею власний автопортрет та роботу своєї сестри художниці-абстракціоністки Оксани Журавель (Надєждіної), ювілейну персональну виставку якої музей нещодавно презентував на вебсайті. Тож, музейна колекція «Сучасне українське образотворче мистецтво» поповнилася мистецькими творами, а потенційні відвідувачі музею тепер мають змогу побачити їх у нових експозиціях.


 

Афіша та фрагменти експозиції виставки «Сонячні барви України»
до 30-річчя Незалежності України з музейної колекції
«Сучасне українське образотворче мистецтво»


Директор музею Віта Чернова, голова КіООНСХУ Андрій Хворост,
голова КіООНСАУ заслужений архітектор України Юрій Пенязь
та кандидат мистецтвознавства Олена Кириченко відкривають виставку


Заслужений художник України Андрій Надєждін передає до фондів музею
автопортрет та картину Оксани Журавель (Надєждіної)


Під час презентації виставки