Лауреати премії імені Олександра Осмьоркіна - 2021


    8 грудня 2021 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулися традиційні урочистості з нагоди нагородження лауреатів обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, присвячені 129-й річниці з дня народження видатного художника і педагога О.О.Осмьоркіна.
    Ця престижна мистецька відзнака, заснована Кіровоградською обласною радою в 2005 році на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, вручається у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв».
    Лауреатами обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в 2021 році згідно з рішенням журі визначені: у номінації «національна традиція» - член Національної Спілки художників України, живописець, завідувач відділу КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» - картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Анатолій Кімнатний за серію живописних робіт, створених в рамках пленерів «Кіровоградщина очима художників»; у номінації «новітні спрямування» - заслужений художник України Наталія Мартинюк з міста Одеси за творчі доробки в оригінальній авторській манері виконання малюнку; в номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв» - творчий колектив КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради»: директор музею Тетяна Ткаченко, художник І категорії Оксана Віжевська та головний зберігач фондів заслужений працівник культури України Валентина Ноженко за створення друкованого проєкту – Альбом. Музей мистецтв. Кропивницький (2020).
    Нагороджував лауреатів премії голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга, який вручив дипломи установленого зразка, нагрудні знаки лауреата премії, почесні відзнаки обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптуру «Степовий орел» та відповідну грошову частину премії. Заслужений художник України Наталія Мартинюк не була присутня під час урочистостей, тож її нагороди будуть направлені за місцем проживання в Одесу.
    Всі лауреати премії у своїх промовах подякували за високу оцінку їх творчих доробків. Директор музею мистецтв Тетяна Ткаченко розповіла про творчу роботу над створенням альбому про історію музею та його унікальне зібрання, виданого за підтримки Українського культурного фонду, та висловила окрему подяку заступнику директора музею Ганні Осіповій, головний зберігач фондів музею мистецтв заслужений працівник культури України Валентина Ноженко поділилася спогадами про відзначення сторічного ювілею Олександра Осмьоркіна у 1992 році, а художник Анатолій Кімнатний за встановленою традицією лауреатів премії подарував до фондів художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна авторські живописні твори, які стануть окрасою музейної колекції і неодноразово експонуватимуться на виставках сучасного українського образотворчого мистецтва.
    Привітав лауреатів премії начальник відділу розвитку туризму та музейної справи департаменту культури та туризму Кіровоградської облдержадміністрації Ігор Ліподат.
    Окрасою заходу стало музичне вітання Марини Ткаченко - викладача музичної школи №1 ім. Генріха Нейгауза, яка виконала «Рапсодію» німецького композитора 19 ст. Йоганнеса Брамса на старовинному меморіальному роялі, оксамитове звучання якого створило урочистий настрій та наповнило всіх присутніх позитивними емоціями.
    Перед початком заходу голова обласної ради Сергій Шульга з задоволенням ознайомився з музейними виставками. А завершилася святкова подія традиційною фотосесією лауреатів премії в меморіальному залі музею, їх інтерв’ю телекомпанії «TTV» та імпровізованим музикуванням на роялі шанувальника фортепіанної музики художника Анатолія Кімнатного.


Почесні відзнаки обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна Вітання голови обласної ради Сергія Шульги Голова обласної ради Сергій Шульга вручає премію художнику Анатолію Кімнатному

Лауреат премії Анатолій Кімнатний передає авторські твори до музейної збірки директору музею Віті Черновій Голова обласної ради Сергій Шульга вручає премію творчому колективу Музею мистецтв: Валентині Ноженко, Тетяні Ткаченко та Оксані Віжевській

Вітання начальника відділу розвитку туризму та музейної справи Ігоря Ліподата Музичне вітання Марини Ткаченко - викладача музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза

Голова обласної ради Сергій Шульга
знайомиться з музейною експозицією


 
 

Під час урочистостей з нагоди вручення обласної премії
в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства
імені Олександра Осмьоркіна у 2021 році


 

Фотосесія лауреатів премії в меморіальному залі музею