"За вірність традиціям"


   27 вересня 2012 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму у Національному заповіднику "Софія Київська" видавничий центр "Гіперіон" за підтримки Державного агентства України з туризму та курортів презентував всеукраїнський видавничий проект "Знайомтеся - Україна. Туристичні стежки", мета якого показати світовій спільноті туристично-рекреаційну привабливість України, спонукати туристів, в тому числі й іноземних, до відвідування та відпочинку саме в нашій державі.
   В прекрасно ілюстрованому альбомі українською та англійською мовами представлено понад шістдесят історико-культурних об'єктів України - музеї, заповідники, ландшафтні парки, садиби зеленого туризму. Це - справжній путівник з історії та культури України для всіх, хто прагне зустрічей з незвіданим, хто вміє цінувати красу природи і велич людських творінь.
   Учасником цього унікального видавничого проекту став і художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна, який, до речі, єдиний представляє Кіровоградщину. Музей не лише отримав декілька примірників книги, а й був нагороджений медаллю "За вірність традиціям". Ця нагорода є високою оцінкою діяльності музею в популяризації творчості видатного художника і педагога Олександра Олександровича Осмьоркіна, 120-річний ювілей з дня народження якого ми відзначатимемо 8 грудня цього року.
   Слід відзначити, що музей є постійним учасником проектів такого гатунку. Так, в 2007 році музей був презентований в другому випуску багатотомного іміджево-презентаційного видання "Україна туристична. Провідні підприємства, особистості".
   "Туризм - унікальне явище в історії людства, його недаремно називають феноменом ХХ і ХХІ століть", - зазначав у свій час президент Асоціації екскурсоводів України, проректор Інституту туризму Федерації профспілок України, академік Академії туризму України Г.П.Науменко.
   Наша країна і Кіровоградщина, зокрема, мають значний потенціал для розвитку туристичної індустрії. Але, на жаль, одного бажання замало, потрібні значні фінансові вкладення в розвиток історичних, культурних та природно-заповідних об'єктів, аби туристи обирали не іноземні місця відпочинку, а подорожували Україною.


p30m.jpg (6817 bytes) p31m.jpg (3019 bytes) p32m.jpg (4900 bytes) p33m.jpg (3667 bytes)