Реставратори в музеї


    9 вересня 2022 року художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна відвідали провідні фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України на чолі з генеральним директором заслуженим працівником культури України Світланою Стрєльніковою відповідно до листа Міністерства культури та інформаційної політики України від 05.08.2022 № 06/18/1268-22 «Про комплексне обстеження стану музейних предметів Музейного фонду України в музеях державної та комунальної власності».
    Національний науково-дослідний реставраційний центр України – державний спеціалізований заклад культури, діяльність якого спрямована на дослідження, збереження, консервацію та реставрацію музейних предметів Музейного фонду України. Враховуючи введення воєнного стану в Україні, ННДРЦУ з 1 серпня 2022 року розпочав другий етап комплексного обстеження стану музейних предметів Музейного фонду України в музеях державної та комунальної власності.
    Реставратори обстежили живописні та графічні твори професора живопису Олександра Осмьоркіна, його особисті речі та унікальні меморіальні предмети з будинку єлисаветградського архітектора Якова Паученка, де провів свої дитячі та юнацькі роки художник і де нині розташовується музей – декоративний ліхтарик, столик у мавританському стилі, комод, різьблені двері, старовинні пістолі, килим, виконаний в рідкісній техніці вишивки, а також рояль. Фахівці реставраційного центру склали детальні описи музейних предметів за результатами їх візуального обстеження, надали цінні рекомендації щодо безпечного зберігання у фондосховищі образотворчих творів, зокрема колекції ікон кінця 19 – початку 20 ст., меморіальних речей і предметів з майстерні Олександра Осмьоркіна та відзначили дотримання в музеї задовільних умов для зберігання предметів Музейного фонду України.
    «Найщиріші вітання і побажання подальшого розвитку, процвітання, злагодженої цікавої роботи, блискавичних творчих проєктів чудовому колективу музею! Ваша любов і відношення до музейних предметів, толерантність і бажання рухатись вперед заслуговує на особливу увагу. До нової зустрічі у мирному місті з Перемогою нашої держави!» - написала в музейній книзі відгуків генеральний директор ННДРЦУ заслужений працівник культури України Світлана Стрєльнікова.