Арт-захід в рамках проєкту «Патріотичний лютий»


    17 лютого 2023 року кропивницькі митці – учасники арт-проєкту художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна «Художні студії» на тему: «Портрети сучасників на тлі війни» створювали мистецький образ українця, обпаленого війною, але незламного і непереможного.
    Творчий захід відбувався в Туристично-інформаційному центрі міста Кропивницького в рамках проєкту «Патріотичний лютий», організатором якого є управління культури і туризму Кропивницької міської ради. «Минає рік нашої незламності у війні з російським агресором. Саме тому наш лютий – патріотичний. Всі проєкти, що відбуватимуться у цей час, спрямовані на підтримку українських захисників, їхніх рідних, на зміцнення духу і віри у нашу перемогу», – зазначила під час заходу завідувач сектору туризму управління Світлана Царан.
    Учасниками студій, крім професійних художників, стали також учні та викладачі міських мистецьких навчальних закладів – художньої школи імені Олександра Осмьоркіна та відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв.
    Натурою для юних художників та їх наставників був лейтенант Валентин Вовк. Маючи за плечима бойовий досвід, 27-річний захисник України позував уперше в житті, тому трохи соромився і ніяковів перед пильними очима митців, які вправно працювали олівцями і пензлями. А на численні запитання тележурналістів військовий із позивним «Вовк», який в мирному житті був бортпровідником, стримано розповів про себе: «Моя служба на фронті тривала з березня по вересень минулого року, до моменту, коли отримав поранення. Служив у 9-му окремому стрілецькому батальйоні. Нам поставили задачу взяти населений пункт на Херсонщині. Був танковий обстріл. Я і кілька моїх побратимів отримали поранення, двоє загинули зразу, ще один помер пізніше в лікарні. Я отримав осколкове поранення у руку і в ногу».
    Майже дві години учасник бойових дій Валентин Вовк мужньо сидів непорушно, хоча йому було важко, адже й зараз проходить лікування у госпіталі і на захід прийшов, спираючись на милицю. Але цього ніхто не помітив, бо своєю милою посмішкою воїн зачарував всіх присутніх. Ніяковіючи, він зізнавався: «Ніколи не був моделлю, захотілося спробувати. Довго сидіти непорушно важко, але я намагатимуся. Жодного портрета свого ще не маю, можливо після цієї акції він у мене з’явиться».
    На завершення заходу український воїн Валентин Вовк, у якого, до речі, 14 лютого був день народження, отримав в дарунок два своїх портрети – від кропивницької художниці Ольги Краснопольської та однієї з учениць художньої школи імені Олександра Осмьоркіна. А на звороті подарованого малюнка учні школи написали щирі побажання.
    Всі учасники студій виявили бажання сфотографуватися із захисником України Валентином Вовком.


Лейтенант Валентин Вовк Портрети в дарунок від художниці Ольги Краснопольської та учениці художньої школи імені Олександра Осмьоркіна

Інтерв’ю кропивницьких тележурналістів з лейтенантом Валентином Вовком,
завідувачем сектору туризму управління культури і туризму Кропивницької міської ради Світланою Царан,
художницею Ольгою Краснопольською та ученицею художньої школи імені Олександра Осмьоркіна


 

 

 

Під час «Художніх студій» в Туристично-інформаційному
центрі міста Кропивницького в рамках проєкту «Патріотичний лютий»