Творча зустріч з художницею Ольгою Краснопольською


    22 лютого 2023 року художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна влаштував творчу зустріч з художницею Ольгою Краснопольською – авторкою віртуальної виставки цифрових колажів «2022 день народження Христа», презентованої на вебсайті музею в розділі «Вибрані виставки» до річниці початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Експозицію складають тринадцять колажів, виконаних кропивницькою художницею у лютому-березні 2022 року, та її авторський вірш «2022 день народження Христа», символічна назва якого стала назвою персональної виставки.
    Захід проходив в Туристично-інформаційному центрі в рамках проєкту «Патріотичний лютий», організатором якого є управління культури і туризму Кропивницької міської ради. Там же були представлені і надруковані колажі, які створені рік тому, але які, як зазначила їх авторка, є актуальними і зараз. Відображаючи весь спектр думок і почуттів перших днів війни, через рік вони сприймаються інакше, бо насправді є пророчими і життєствердними – Україна скривавлена, але нескорена, вона захищається, а українці боронять свою землю і звільняють її від чужинців.
    Під час зустрічі Ольга Краснопольська не лише розповіла про те, як виникла ідея створювати саме колажі і як відбувався цей творчий процес, а й із захопленням читала авторські поезії, написані як відгук на трагічні події в країні.
    На творчу зустріч завітали її друзі, а також журналісти, поети, музейні науковці, художники і колеги – викладачі дитячої школи мистецтв, де вона працює завідувачкою відділом образотворчого мистецтва, художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна, в якій у свій час навчалася, і альтернативної школи «КрОК», де викладає малювання. Всім їм Ольга Краснопольська подарувала на згадку тематичний буклет виставки, дизайн якого виконала музейний науковець художниця Наталія Корнілова.
    З вернісажем художницю привітали заступник начальника управління культури і туризму Кропивницької міської ради Неля Чорна, директор художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна Віта Чернова, завуч дитячої школи мистецтв Андрій Царенко, директор альтернтивної школи «КрОК» Зоя Лебідь, головний зберігач фондів музею мистецтв Валентина Ноженко, голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки письменників України Надія Гармазій, кропивницька поетеса Антоніна Царук, харківський художник Микола Ломакін та художниці Ірина Кухаренко, Наталія Корнілова та Ольга Коломієць, які є активними учасницями музейного арт-проєкту «Художні студії» на тему: «Портрети сучасників на тлі війни», куратор якого Ольга Краснопольська.
    А подаровані художниці весняні квіти вселяли у всіх присутніх впевненість в перемогу світла, добра і життя!


Художниця Ольга Краснопольська Буклет віртуальної виставки цифрових колажів Ольги Краснопольської «2022 день народження Христа» Директор музею Віта Чернова представляє художницю Ольгу Краснопольську

Вітання заступника начальника міського управління культури і туризму Нелі Чорної Вітання завуча дитячої школи мистецтв Андрія Царенка Вітання головного зберігача фондів музею мистецтв Валентини Ноженко Вітання кропивницької поетеси Антоніни Царук Вітання харківського художника Миколи Ломакіна

 

Художниця Ольга Краснопольська
презентує колажі та читає авторські вірші


 

 

Під час творчої зустрічі з художницею Ольгою Краснопольською
в Туристично-інформаційному центрі міста Кропивницького
в рамках проєкту «Патріотичний лютий»