Архітектурні витвори Я.В.Паученка на поштових марках


p207m.jpg (5320 bytes)


   27 лютого 2014 року введено в обіг та вважаються дійсними для оплати послуг поштового зв’язку в усіх відділеннях поштового зв’язку марки, які презентують Кіровоградську область з нагоди відзначення 75-річчя її створення. Це - поштовий блок «Краса і велич України. Кіровоградська область», який складається з чотирьох марок: «Свято-Вознесенський собор (м. Бобринець)» - православний собор, пам’ятка архітектури кінця XIX - початку XX століття; «Антропоморфна стела скіфського часу»; «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького», що є наступником відомого Театру корифеїв, який існував у місті до революції, а в наші дні свято зберігає пам’ять про видатних діячів українського театру; «Народний хореографічний ансамбль «Пролісок» - хореографічний колектив народного танцю Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю, та марка «Кіровоград. Гімназія - інтернат - школа мистецтв» з зображенням пам’ятки архітектури кінця XIX століття – театр «Ілюзія» за проектом архітектора Якова Паученка, в будівлі якого нині розташований Кіровоградський обласний загальноосвітній навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю.
   Саме в цьому навчальному закладі, очолюваному відомим хореографом і педагогом, народним артистом України Анатолієм Коротковим, і відбулася презентація та погашення поштового блоку та марки спеціально виготовленим унікальним художнім штемпелем, скористатися яким можна лише в перший день введення їх в поштовий обіг, на конвертах Першого дня із започаткованої Укрпоштою в минулому році серії поштових марок «Краса і велич України», мета якої презентувати пам’ятки історії, культури, архітектури, а головне, духовності нашої держави.
   На одному з ювілейних конвертів подається історична довідка про відомого єлисаветградського архітектора Якова Васильовича Паученка, якому судилося бути одним з тих зодчих, хто творив неповторний модерновий архітектурний ансамбль історичного центру міста Єлисаветграда (Кіровограда) з вишуканими будівлями, які нині є окрасою обласного центру. В жовтні цього року виповнюється сторіччя з дня смерті Я.В.Паученка. Тож, випуск поштових марки та блоку, на яких зображені архітектурні перлини Кіровоградщини, зведені за його проектами, в тому числі один з останніх витворів 1912 року Свято-Вознесенський собор у Бобринці, є гідним вшануванням пам’яті зодчого. До речі, в 2006 році до 140-річччя від дня народження Укрпошта випустила маркований художній конверт з портретним зображенням Я.В.Паученка на тлі його будинку, де нині художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна, та провела спецпогашення.
   Поштовий блок як філателістичний сувенір з нагоди пам’ятної події в Кіровоградській області випущено вперше. Блок поштових марок тиражем 47 тисяч примірників та марку тиражем 155 тисяч примірників надруковано на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів», дизайн марок та блоку виконав художник Олександр Калмиков.


p201m.jpg (9331 bytes) p202m.jpg (5401 bytes) p203m.jpg (2731 bytes)
Конверт з блоком поштових марок
«Краса і велич України. Кіровоградська область»
Конверт з маркою
«Кіровоград. Гімназія - інтернат - школа мистецтв»

p204m.jpg (9747 bytes) p205m.jpg (10497 bytes) p206m.jpg (11442 bytes)
В.о. заступника директора Кіровоградської дирекції Укрпошти з продажу послуг Тетяна Трикозенко презентує ювілейні конверти Народний артист України Анатолій Коротков та учні Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю проводять спецпогашення конвертів Першого дня штемпелем «Краса і велич України» Під час проведення спецпогашення конвертів Першого дня із серії «Краса і велич України»