Нагородження лауреатів премії імені Олександра Осмьоркіна 2014 року


    8 грудня 2014 року в 122-й день народження видатного художника і педагога Олександра Олександровича Осмьоркіна в музеї відбулися традиційні урочистості з нагоди вручення обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, заснованої Кіровоградською обласною радою у 2005 р. на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, і яка присуджується у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв».
    Лауреатами премії у 2014 році стали - відомий кіровоградський живописець член Національної Спілки художників України Анатолій Гаврилович Шаповалов в номінації «національна традиція» за творчі доробки останніх років, які утверджують принципи реалістичного живопису української образотворчості, та митець з м. Світловодська Кіровоградської області, добре знаний в художніх колах не лише в Україні, а й за кордоном, член Національної Спілки художників України Володимир Геннадійович Товкайло в номінації «новітні спрямування» за композиції 2000-х років, в яких реалізовані ефективні мистецькі пошуки, що розвивають філософію добра і людяності в сучасному мистецтві.
    Нагороди митцям - диплом установленого зразка, грошову частину премії, нагрудний знак лауреата премії та почесну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптуру «Степовий орел» вручив заступник голови Кіровоградської обласної ради І.В.Владов. На жаль, В.Г.Товкайло через поважні причини не зміг бути присутнім на врученні премії, тож вітання і найкращі побажання, в тому числі і на його адресу, отримував А.Г.Шаповалов, який на знак подяки подарував музею авторський живописний твір «Вуличка в Бахчисараї. Пам'яті В.Г.Пузиркова», написаний ним в 2009 році під час пленерної подорожі до Криму.
    Зі словами шани та поваги художникам-лауреатам за їх талант і творчі здобутки виступили заступник начальника відділу культури і туризму Кіровоградської міської ради Н.М.Чорна, голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України народний художник України М.В.Надєждін та заступник директора Кіровоградського обласного художнього музею Г.В.Осіпова. Приємним же музичним вітанням став виступ учнів та викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза під керівництвом директора Є.В.Малявкіної, які вразили присутніх своїм неперевершеним виконавським вмінням, особливо дитячий ансамбль струнно-смичкових інструментів «Дивосвіт».
    На завершення заходу всі бажаючі з задоволенням ознайомилися з представленою в залах музею виставкою кращих творів А.Г.Шаповалова та В.Г.Товкайла, які відображають творчий почерк кожного митця і дозволяють глядачам поринути в чарівний світ такого різного, але емоційно вражаючого сучасного українського живопису.


p431m.jpg (8332 bytes) p432m.jpg (5766 bytes) p433m.jpg (7835 bytes)
Заступник голови Кіровоградської обласної ради І.В.Владов вручає премію в номінації «національна традиція» члену НСХУ А.Г.Шаповалову Диплом лауреата премії в номінації «новітні спрямування» В.Г.Товкайла Лауреат премії А.Г.Шаповалов дарує авторський живописний твір директору музею В.В.Черновій

p434m.jpg (5183 bytes) p435m.jpg (4920 bytes) p436m.jpg (8930 bytes) p437m.jpg (5808 bytes)
Вітання заступника начальника відділу культури і туризму Кіровоградської міської ради Н.М.Чорної Вітання голови Кіровоградської організації НСХУ, народного художника України М.В.Надєждіна Вітання заступника директора Кіровоградського обласного художнього музею Г.В.Осіпової Вітання Є.В.Малявкіної - директора Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза

p438m.jpg (5710 bytes) p439m.jpg (7825 bytes) p440m.jpg (4215 bytes) p441m.jpg (10102 bytes)
Музичне вітання учнів та викладачів
Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза

p442m.jpg (6649 bytes) p443m.jpg (8088 bytes) p444m.jpg (16427 bytes)
Заслужений журналіст України Б.П.Куманський вітає лауреата премії А.Г.Шаповалова Кіровоградські митці народний художник України М.В.Надєждін, член НСХУ О.В.Демиденко та заслужений художник України С.Г.Шаповалов знайомляться з експозицією виставки творів лауреатів премії Фото на згадку учасників мистецького заходу

    25 грудня 2014 року відбулася творча зустріч з лауреатом обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у 2014 році в номінації «новітні спрямування», членом Національної Спілки художників України В.Г.Товкайлом, який приїхав з м. Світловодська Кіровоградської обл. Митець розповів про свої твори, експоновані на виставці, про історію їх написання та особливості авторської символічної художньої мови, а також поділився своїми майбутніми творчими планами.
    В урочистій обстановці художнику Володимиру Геннадійовичу Товкайлу було вручено нагороди лауреата - диплом установленого зразка, нагрудний знак лауреата премії, почесну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптуру «Степовий орел» та сертифікат на грошову частину премії.
    В.Г.Товкайло на знак подяки подарував музею авторський живописний твір «Пісня про море», написання якого розпочалося ще у 2002 році, а завершилося в 2014, та каталог персональної виставки живопису, презентованої в 2012 році в Київському національному музеї російського мистецтва, з авторським дарчим підписом музею.


p463m.jpg (3165 bytes) p460m.jpg (6484 bytes) p461m.jpg (4567 bytes)
В.Г.Товкайло розповідає
про свої живописні твори

p462m.jpg (4862 bytes) p464m.jpg (5236 bytes) p465m.jpg (3188 bytes)
Лауреат премії ім. О.Осмьоркіна в номінації «новітні спрямування» В.Г.Товкайло в залі музею В.Г.Товкайло підписує каталог персональної виставки живопису в подарунок музею Картина В.Г.Товкайла «Пісня про море», передана до фондів музею

p466m.jpg (5649 bytes) p467m.jpg (2243 bytes) p468m.jpg (2234 bytes)
Каталог персональної виставки живопису
В.Г.Товкайла з авторським дарчим підписом музею