Вручення премії імені Якова Паученка у 2015 році


    1 липня, в День архітектури України, в меморіальному будинку відомого єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка (1866-1914), в якому провів свої дитячі та юнацькі роки його племінник - відомий художник і педагог О.О.Осмьоркін, і де нині розташований художньо-меморіальний музей його імені, відбулися традиційні урочистості з нагоди вручення обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.
    Заснована Кіровоградською обласною радою у 2002 році на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України, Кіровоградського обласного відділення Українського Геральдичного Товариства та Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України премія щорічно вручається в трьох номінаціях – «архітектура», «геральдика та вексилологія» і «декоративно-прикладне мистецтво». Переможцям присвоюється звання «Лауреат обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка», вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії та почесна відзнака обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел».
    В 2015 році згідно з рішенням журі визначено лауреата лише в номінації «декоративно-прикладне мистецтво». Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації С.А.Кузьменко та заступник голови Кіровоградської обласної ради І.В.Владов урочисто вручили почесні відзнаки відомій кіровоградській майстрині члену Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Добровольській Валентині Яківні за оригінальні творчі доробки в техніці килимарства, які відображають історичні форми орнаменту Кіровоградщини в сучасному українському ткацькому мистецтві.
    Під час урочистостей щирі вітання архітекторам з їх професійним святом висловили перші особи області Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації С.А.Кузьменко та заступник голови Кіровоградської обласної ради І.В.Владов, начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації В.В.Кулікова, голова Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України народний художник України М.В.Надєждін, заслужений будівельник України О.О.Товстоган. Музичним привітанням був концертний виступ викладача Кіровоградської музичної школи №1 ім. Г.Г.Нейгауза піаністки Ольги Терещенко.
    Знані в місті і області архітектори отримали грамоти і подяки від голови Кіровоградської обласної організації Національної Спілки архітекторів України, до речі, двічі лауреата премії імені Якова Паученка, Л.В.Харламової. Особливі ж вітання прозвучали на адресу ветерана архітектурної справи на Кіровоградщині заслуженого архітектора України Лідії Федорівни Крейтор, яка нещодавно зустріла свій 90-річний ювілей, і якій з цієї нагоди була вручена Грамота Національної Спілки архітекторів України.
    По закінченні заходу всі присутні з цікавістю ознайомилися з музейними експозиціями – виставкою килимових виробів В.Я.Добровольської, тематичною виставкою «Геральдика Кіровоградщини», на якій представлено доробки лауреатів премії в номінації «геральдика та вексилологія» попередніх років, та пересувною виставкою Національної Спілки архітекторів України «ХV Всеукраїнський фестиваль «Архітектура та дизайн 2015».


p625m.jpg (7401 bytes) p626m.jpg (6490 bytes) p627m.jpg (6319 bytes)
Голова Кіровоградської облдержадміністрації С.А.Кузьменко (справа) та заступник голови Кіровоградської облради І.В.Владов (зліва) вручають В.Я.Добровольській обласну премію в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка у 2015 році лауреату в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» Член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України В.Я.Добровольська – лауреат премії ім. Якова Паученка у 2015 році в номінації «декоративно-прикладне мистецтво» Вітання голови Кіровоградської обласної державної адміністрації С.А.Кузьменка (справа) та заступника голови Кіровоградської обласної ради І.В.Владова (зліва)

p628m.jpg (5959 bytes) p629m.jpg (5953 bytes) p630m.jpg (5858 bytes)
Вітання начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської облдержадміністрації В.В.Кулікової Вітання голови Кіровоградської обласної організації НСАУ Л.В.Харламової Вітання заслуженого будівельника України О.О.Товстогана

p631m.jpg (4198 bytes) p632m.jpg (6477 bytes) p633m.jpg (5841 bytes)
Голова Кіровоградського відділення Українського Геральдичного Товариства заслужений архітектор України В.Є.Кривенко (зліва) знайомить заступника голови Кіровоградської обласної ради І.В.Владова (справа) з виставкою «Геральдика Кіровоградщини» Кіровоградські архітектори біля експозиції пересувної виставки НСАУ «ХУ Всеукраїнський фестиваль «Архітектура та дизайн 2015» Кіровоградські архітектори – лауреат премії ім. Я.Паученка С.О.Ліхачова, заслужений архітектор України Л.Ф.Крейтор та лауреат премії ім. Я.Паученка, голова Кіровоградської обласної організації НСАУ Л.В.Харламова

p634m.jpg (7428 bytes) p635m.jpg (3883 bytes) p636m.jpg (4144 bytes) p637m.jpg (6234 bytes)
p638m.jpg (6595 bytes) p639m.jpg (7072 bytes) p640m.jpg (6721 bytes) p641m.jpg (6088 bytes)

Під час урочистостей з нагоди вручення обласної премії в галузі
архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва
імені Якова Паученка у 2015 році