Премія імені Паученка - 2016


    10 травня 2016 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентовано виставку творів претендентів на здобуття обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка у 2016 році, заснованої Кіровоградською обласною радою у 2002 році на клопотання обласних осередків Національної Спілки архітекторів України, Українського геральдичного товариства та Національної Спілки художників України.
    В номінації «архітектура» представлено культову споруду - будівництво православного Свято-Успенського храму і благоустрій території парку ім. Крючкова по вул. Ленінградській (нині Павла Сніцара) в м. Кіровограді, автором проекту якого є Ірина Дрофа – член Національної Спілки архітекторів України, головний архітектор проекту, головний архітектор проектів ПП «СервісІнвест».
    В номінації «геральдика та вексилологія» за поданням обласного відділення УГТ висунуто геральдичну символіку сіл Крупське, що в Кіровоградському районі, засноване у кінці ХVIII ст. двадцять одною родиною німців-менонітів зі східно-пруського Данцига, та мальовничого Цвітного Олександрівського району, відомого у XIX – на початку XX ст. як один з найбільших осередків виробництва полив’яного нерозмальованого посуду на Наддніпрянщині. Обидва автори Володимир Філімонов та Василь Білошапка - знані краєзнавці і вже є лауреатами премії за створення гербів та прапорів населених пунктів Кіровоградщини.
    Номінація «декоративно-прикладне мистецтво» презентована творчими доробками Лариси Гарбузенко – члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, старшого викладача кафедри хореографічних дисциплін, образотворчого мистецтва та дизайну художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, які виконані в техніках декоративного розпису, витинанки, набійки та батику, що відображають історичні традиції українського народного розпису та впроваджують елементи настінної орнаментики Кіровоградщини в сучасне декоративно-прикладне мистецтво, а також мистецьким проектом «Вишивана хата» Раїси Айвазовської - голови Знам’янської асоціації майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивальниці, збирачки і дослідниці орнаменталістики українських вишиваних рушників, що представляє рушники, вишиті майстринею на домотканому полотні, які зберігають зразки орнаменту і кольорової гами декількох поколінь вишивальниць Кіровоградського регіону та центральної України.
    Під час відкриття виставки за участі членів журі премії голова Кіровоградської обласної ради, голова журі премії Олександр Чорноіваненко зазначив, що всі запропоновані об’єкти та твори яскраво презентують творчу Кіровоградщину і є гідними на здобуття премії імені славного земляка, одного з творців архітектурного обличчя історичного центру міста Кіровограда (Єлисаветграда).
    Тепер слово за членами журі, які мають, зваживши всі аргументи, об’єктивно оцінити представлені творчі доробки та визначити лауреатів премії, нагородження яких традиційно відбудеться 1 липня в День архітектури України в меморіальному залі музею.


p907m.jpg (3035 bytes) p908m.jpg (3611 bytes)
Виступ голови Кіровоградської обласної ради, голови журі премії О.А.Чорноіваненка Виступ начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Кіровоградської облдержадміністрації В.В.Кулікової

p909m.jpg (3053 bytes) p910m.jpg (6049 bytes) p911m.jpg (2823 bytes)
Виступ голови Кіровоградської обласної організації НСАУ Л.В.Харламової Виступ голови Кіровоградського обласного відділення УГТ, заслуженого архітектора України В.Є.Кривенка (другий зліва) Виступ голови Кіровоградської обласної організації НСХУ А.В.Хвороста

p912m.jpg (6669 bytes) p913m.jpg (5478 bytes) p914m.jpg (7017 bytes) p915m.jpg (6791 bytes) p916m.jpg (6062 bytes)

Ознайомлення членів журі з документальними
матеріалами претендентів на премію


p917m.jpg (5805 bytes) p918m.jpg (5555 bytes) p919m.jpg (6388 bytes) p920m.jpg (6034 bytes) p921m.jpg (6776 bytes)
p922m.jpg (7178 bytes) p923m.jpg (7057 bytes) p924m.jpg (6070 bytes) p925m.jpg (6399 bytes) p926m.jpg (6512 bytes)

Під час відкриття виставки