Твори переможців художнього конкурсу «Молодіжна палітра» 2022
на тему: «Війна очима дітей»


Твори переможців художнього конкурсу «Молодіжна палітра» 2022
на тему: «Пори року в художніх образах»


Конкурс «Молодіжна палітра - 2022» в умовах воєнного стану    23 травня 2022 року в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося засідання журі щорічного художнього конкурсу «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря до Міжнародного дня захисту дітей.
    Темою конкурсу 2022 року було визначено: «Пори року в художніх образах» з присвяченням 130-річчю з дня народження художника і педагога Олександра Осмьоркіна. Але у звʼязку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України та введенням воєнного стану 24 лютого 2022 року, оргкомітет конкурсу оголосив додаткову тему конкурсу 2022 року: «Війна очима дітей» і продовжив термін подачі творчих робіт до 15 травня 2022 року.
    Конкурс проводився на дві теми – мирну і воєнну за такими видами образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, декоративне мистецтво.
    Твори для участі в конкурсі визначалися в навчальних закладах за попереднім відбором та разом з анкетою-заявкою надсилалися в електронному вигляді на електронну пошту музею.
    На розгляд журі конкурсу було представлено 261 твір, з них на тему: «Війна очима дітей» - 136, на тему: «Пори року в художніх образах» - 125. Їх авторами є 187 учасників. Це - учні таких навчальних закладів міста Кропивницького: художньої школи імені Олександра Осмьоркіна, дитячої школи мистецтв, гуртків та студій образотворчого та декоративного мистецтва гімназії імені Тараса Шевченка, НВО № 6, «Мрія», Ліцею «Науковий», обласного центру дитячої та юнацької творчості, а також студенти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (кафедра мистецької освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв), Кропивницького будівельного фахового коледжу (відділення «архітектура та менеджмент»).
    Конкурс не обмежується міським рівнем, в ньому з задоволенням беруть участь юні художники не лише з Кіровоградської області, а й з інших регіонів України. Свої твори до конкурсу надали учні Михайлівського ліцею Олександрівської селищної ради та Покровського закладу загальної середньої освіти Кропивницького району Кіровоградської області, художнього класу Таращанської дитячої музичної школи Київської області, студентка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, вихованці студії «Дизайн та декор» Дніпровського міського палацу дітей та юнацтва, серед яких є студенти Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Дніпровського університету митної справи та фінансів.
    Долучилися до конкурсу і діти внутрішньо переміщених осіб з Харкова, Бердянська, Чернігова, Руської Лозової Харківської області, які навчаються в гуртку «Етно-Арт» НВО №6 під керівництвом відомої кропивницької майстрині-килимарки заслуженого майстра народної творчості України Валентини Добровольської. Є серед них і наймолодша учасниця Вероніка Ткаченко з Бердянська, якій лише влітку виповниться п’ять років, але вона теж відвідує гурток зі своєю старшою сестричкою Вікторією, тож її малюнок «Славна Україна!» журі відзначило Подякою.
    Оцінювало твори конкурсантів компетентне журі у складі: провідного наукового співробітника музею заслуженого художника України Андрія Надєждіна, голови Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України Андрія Хвороста, начальника управління культури і туризму Кропивницької міської ради Анни Назарець, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри мистецької освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка Олени Кириченко та члена Національної Спілки художників України Людмили Демиденко.
    Згідно з рішенням журі конкурсу переможцями стали 62 учасника, віком від 7 до 22 років, художні твори яких нагороджені Дипломами І, ІІ, ІІІ ступеню в трьох номінаціях: І – учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, шкіл естетичного виховання; ІІ – учні художніх студій та гуртків образотворчого мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів; ІІІ – студенти вищих навчальних закладів мистецького та гуманітарного профілю за відповідними віковими категоріями. Подяками та Відзнаками членів журі і оргкомітету відзначені 81 учасник у всіх номінаціях.
    1 червня 2022 року в Міжнародний день захисту дітей на вебсайті музею у розділі «Художній конкурс «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря» представлені віртуальні виставки творів переможців конкурсу на теми: «Війна очима дітей» та «Пори року в художніх образах», присвячену 130-річчю з дня народження художника і педагога Олександра Осмьоркіна, їх дипломи, подяки, інші відзнаки та тематичні буклети з репродукціями творів, відзначених дипломами.


Афіша виставки та тематичний буклет «Переможці Художнього конкурсу
«Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря
до Міжнародного дня захисту дітей у 2022 році на тему: «Війна очима дітей»


Афіша виставки та тематичний буклет «Переможці Художнього конкурсу
«Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря до Міжнародного дня захисту дітей у 2022 році на
тему: «Пори року в художніх образах», присвячену 130-річчю з дня народження
художника і педагога Олександра Осмьоркіна


Учні відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького
зі своїми малюнками для участі в конкурсі на тему: «Війна очима дітей»


Учні гуртка «Палітра» Михайлівського ліцею Олександрівської селищної ради Кіровоградської області
зі своїми малюнками для участі в конкурсі на тему: «Війна очима дітей»