Виставка творів відомих кропивницьких митців - члена Національної Спілки художників України Ю.Б.Вінтенка та його дружини Г.Г.Ярової-Вінтенко «Для тих, кого любимо…» презентується в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок «В майстерні художника» до Дня художника, який має на меті популяризацію творчості художників-земляків і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців, їх роздумами про образотворче мистецтво та власну майстерню, репродукціями творів, які яскраво відображають творчі пошуки.
    Вінтенко Юрій Борисович народився 15 квітня 1955 року в м. Харкові. Член Національної Спілки художників України (1990). Закінчив Кримське державне художнє училище ім. М.С.Самокиша (1975), викладачі з фаху: В.І.Григор’єв, М.С.Моргун, Л.В.Лабенок.
    Працював художником-оформлювачем Кіровоградських художньо-виробничих майстерень Художнього фонду УРСР (1975-1994). Нині завідувач відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв.
    Учасник обласних та всеукраїнських художніх виставок – «Молодість країни» (1976), «Мальовнича Україна» (1986-2005), «60-річчя Спілки художників України» (1998), «Всеукраїнська триїнале живопису» (2008), «70-річчя Спілки художників України» (2008), «Барвиста Україна» (2013). Неодноразово брала участь в творчих групах Будинку творчості «Седнів» під керівництвом видатних майстрів українського живопису Ф.З.Захарова, М.Ф.Бортникова, Ю.В.Зорка, Р.М.Звягінцева.

    В творчості надає перевагу реалістичній манері живопису, мистецьким жанрам пейзажу і натюрморту. Персональні виставки в Кропивницькому (до 2016р. Кіровоград) у 1978, 1998, 2005, 2012, 2015 рр. Твори зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних українських та зарубіжних колекціях.
    Ярова-Вінтенко Галина Григорівна народилася 24 вересня 1959 року в с. Володимирівка Компаніївського р-ну Кіровоградської обл. Закінчила Загорський художньо-промисловий технікум, м. Сергієв Посад, Росія (1991). Працювала художником-оформлювачем на заводі «Друкмаш» та в Кіровоградському художньо-виробничому комбінаті Худфонду УРСР.

    Нині викладач декоративно-прикладної композиції відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв. Педагогічну роботу поєднує з творчою, плідно працює в галузі живопису та декоративного мистецтва. Улюблений жанр – натюрморт з квітами.
    На виставці представлено понад сімдесят живописних та графічних творів, написаних художниками в різні роки, починаючи від другої половини 1970-х і до сьогодення. Це – і вражаючий портрет митця з дружиною-музою, і ліричні краєвиди степового краю та мистецького Седнєва, що на Чернігівщині, і численні натюрморти з барвистими квітами та предметами творчої праці художника. «Останнім часом Юрій Борисович працює над серією тематичних натюрмортів, в яких образно осмислює історію України, духовні витоки нашого народу, природу зв’язків поколінь», - зазначає відомий на Кіровоградщині мистецтвознавець заслужений журналіст України Броніслав Куманський.