Виставки

Віртуальна виставка творів юних художників про війну
«Наш дім – Україна!»

    Українські діти стали свідками військової агресії російської федерації. Але попри воєнний стан в країні вони продовжують творити. Сильні духом і мужні, як українські воїни-захисники, вони впевнені в Перемозі добра над злом і щиро відображають на папері свої емоції, думки, а головне – бажання і мрії про мирне життя.
    Виставка творів юних художників про війну «Наш дім – Україна!» презентується в рамках музейного арт-проєкту «Галерея дитячого мистецтва» на вебсайті художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна у розділі «Вибрані виставки». Її учасниками є учні відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького (завідувач відділу Ольга Краснопольська) та художнього класу Таращанської дитячої музичної школи Київської області (викладач Оксана Журавель), а також вихованці студії «Дизайн та декор» Міського палацу дітей та юнацтва Дніпровської міської ради (керівник студії Марія Рахманова).
    Експозицію виставки складають майже 100 творчих робіт 52 авторів, віком від 6 до 18 років, виконаних в різних образотворчих техніках: кольорові олівці, фломастер, гуаш, акварель, гелева ручка і навіть лінорит, зроблений на основі документальних фото жахливих подій війни. Про те, як створювалися малюнки, як діти сприймають сучасну українську реальність і як мріють про мирне, світле, щасливе життя розповідають куратори виставки.
    Завідувач відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького Ольга Краснопольська: «Більшість малюнків були зроблені в перші найважчі морально тижні війни. Давала дітям актуальні завдання, щоб сидячи у бомбосховищах, коридорах, підвалах, вони не тільки слухали розмови дорослих і зведення з передової, а відволікались на «термінове і вкрай важливе завдання» від Ольги Сергіївни. Багато хто з дітей таким чином залишав на папері свої думки, тривоги, страхи. Батьки надсилали мені фото робіт і дітей зі сховищ, навіть відео, де вони малюють, співаючи українських пісень. Ми викладали роботи в соцмережах, для сучасних дітей – це теж важливо, знати, що їх почули і побачили. А виставка, хоч і віртуальна, в музеї – це ще важливіше і для дітей, і для батьків, і для викладачів, і для всіх тих, хто нас захищає зараз».
    Викладач Таращанської дитячої музичної школи Київської області Оксана Журавель: «В нашому художньому класі навчаються діти з різних куточків Таращанського району, що на Київщині. Кожен переживає той дикий акт російської агресії проти України, який почався в ніч на 24 лютого. Зараз ми змушені навчатися дистанційно, відокремившись один від одного в своїх домівках. Хтось залишився в Україні, когось доля занесла далеко за кордон, але ніхто не покинув свого улюбленого малювання. Малюнки набули нових якостей глибокого усвідомлення реальності сьогодення. Їх об’єднує нота впевненості в нашій Перемозі та бажання майбутнього мирного життя в своїй державі, адже Україна – це наш спільний дім».
    Керівник студії «Дизайн та декор» Міського палацу дітей та юнацтва Дніпровської міської ради Марія Рахманова: «Учнями студії «Дизайн та декор» є не лише школярі, а й студенти вищих навчальних закладів різного профілю. Твори, що представляються на виставці «Наш дім – Україна!» в музеї Олександра Осмьоркіна, виконані після 24 лютого 2022 року. Через символіку речей, філософські узагальнення та фіксацію реальних подій в них знаходять яскраве відображення особисті сприйняття наших вихованців трагічних подій цієї дикої, жорстокої війни ХХІ століття, що і нині триває на теренах нашої держави. Але і в умовах порушеного звичного простору життя юних художників підтримує непереборна сила мистецтва, що надає їм наснагу та віру в перемогу і надію на мирне майбутнє».
    Цією віртуальною виставкою юні митці та їх творчі наставники долучаються до всеукраїнського проєкту «Мамо, я бачу війну» («Mom, I see war»), який реалізується ГО «Лабораторія первинного розміщення токенів. Україна», Українським фондом стартапів, Агенцією публічних комунікацій Perfect PR, ГО «Меморіал імені Василя Стуса», Навчально-науковим інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, головною ідеєю якого є: «Війна та мир в Україні на малюнках дітей стануть основою для найбільшого у світі маніфест-колажу, який назавжди залишиться в цифровій мережі за допомогою технології NFT».


Афіша та буклет виставки творів юних художників про війну «Наш дім – Україна!»

Учениці відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв
міста Кропивницького зі своїми малюнками

Твори учнів відділу образотворчого мистецтва
Дитячої школи мистецтв м. Кропивницький
Завідувач відділу – Ольга Краснопольська

Надія Савіна
6 років

Ірина Банар-Янатій
6 років
 
 Олександра Аслюдінова
7 років
 
Анна Борщенко
7 років
Тетяна Доній
7 років
Софія Колосовська
7 років

Поліна Кучер
7 років
Аліса Подолич
7 років

Олександра Адамович
8 років
Аліса Варакута
8 років
Софія Ємельянова
8 років

Ілля Лактін
8 років
Дарина Ленченко
8 років
Софія Борщенко
9 років
Катерина Гнатюк
10 років
Ілона Нельга
11 років

Катерина Савіна
9 років

Вадим Камінський
11 років
Валерія Сиротинська
11 років
Діана Біла
12 років

Аліна Мацуй
12 років
  Валерія Рубльова
12 років

Анна Слюсар
12 років
  Поліна Талда
12 років
  Ольга Корпусова
13 років
  Олександр Лактін
13 років
  Еліза Машталер
13 років

Вікторія Чегут
13 років
Любов Бурко
14 років

Валерія Гнатюк
14 років
  Марія Кузнєцова
14 років

Беатріс Мальована
15 років

Твори учнів художнього класу
Дитячої музичної школи м. Тараща Київської області
Викладач – Оксана Журавель

Артем Івашина
7 років
Андрій Рибалко
7 років
  Софія Бучинська
8 років
  Данило Лафенко
8 років
  Софія Сальник
10 років

Марія Аксютенко
10 років
Анна Бучинська
11 років
  Анастасія Величко
11 років
  Ярослав Тимошенко
12 років
  Дарина Плахотнюк
14 років

Твори вихованців студії «Дизайн та декор»
Міського палацу дітей та юнацтва м. Дніпро
Керівник студії – Марія Рахманова

Мирослава Генеральська
8 років
Поліна Молчанова
10 років
  Поліна Чубченко
12 років

Ірина Мостова
13 років
  Арсеній Бауер
14 років
  Вікторія Качуєвська
15 років

Вікторія Колесова
17 років
  Марія Мостова
18 років
  Марія Качур
18 років

Богдан Галата
18 років