Виставки

Віртуальна виставка цифрових колажів Ольги Краснопольської
«2022 день народження Христа»

    Віртуальна виставка цифрових колажів Ольги Краснопольської «2022 день народження Христа» презентується до річниці початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну (24 лютого).
    Краснопольська Ольга Сергіївна народилася 21 серпня 1983 року в Кіровограді (нині Кропивницький). Навчалася в Кіровоградській дитячій художній школі ім. О.О.Осмьоркіна. Закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет (нині Центральноукраїнський державний університет) імені Володимира Винниченка, спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» (2005).
    Працює завідувачем відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького. З 2022 року є куратором арт-проєкту художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна «Художні студії» на тему: «Портрети сучасників на тлі війни».
    Учасник обласних та всеукраїнських художніх виставок. Презентувала персональні виставки живописних та графічних творів в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна Персональна виставка творів Ольги Різдвянської-Краснопольської «Пів голови» (2020) та обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського (2022) у м. Кропивницькому, художній галереї «VashART» у м. Олександрії Кіровоградської обл. (2020) та арт-галереї «Наше місто» у м. Світловодську Кіровоградської обл. (2021).
    Її творчість, означена філософськими роздумами, насичена глибинною народною обрядовістю і тонована літературними образами, захоплює утаємниченістю, символізмом і водночас підкресленою реалістичністю зображення відкритими кольорами.
    У перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року збирала речі для бійців та переселенців. Потім почала боротися проти війни мистецтвом – під звуки повітряної тривоги створювати на планшеті цифрові колажі на основі панорамних світлин рідного міста та українських символів, за двадцять днів дев’ять, згодом ще три, та представляти їх з авторськими назвами і віршованими строфами на сторінці Facebook.
    12 місяців війни – 12 цифрових колажів – 12 історій людських емоцій, думок, сподівань і віри в Перемогу України. І ще + 1 колаж «Матері»…
    Ось як сама художниця Ольга Краснопольська коментувала свої творчі роботи в численних інтерв’ю кропивницьким ЗМІ на початку березня 2022 року:
    «Замість сільськогосподарської техніки нашими полями їздить військова техніка з мордору. Але вона розбудила величну силу, яку вже ніщо не зупинить. Тікайте, орки. «Пробудження». Колаж. Новий колаж. Сьогодні трохи тривожний. «Дерево життя» зростає з крові людської. Коли ви вже нап’єтеся, московські виродки? Українська пісня змиває ворога з лиця землі. На колажі хор ім. Г. Верьовки ймовірно виконує пісню «Реве та стогне Дніпр широкий». Баби Єльки співають. Птахи летять. Україна процвітатиме» (07.03.2022. Гречка)
    «Після перших днів війни, в які я бігала розносила все, що могла, волонтерам, я подумала, що в мене вже більше нічого немає, що я можу віддати, не знала, що ще можу робити. І згадала, що я художник. Ідей в голові крутиться дуже багато, але розкладати полотна і фарби немає часу, бо для цього важливо зосередитись, налаштуватись, то я схопила планшет, відкрила фотошоп – почала робити колажі, бо це швидко і їх можна легко розповсюджувати в мережі. Арттерапія в першу чергу для мене самої і для моїх друзів, бо вони можуть співпереживати через ці колажі. Ну, і мистецтво має велику силу… У зазвичай доброї і розважливої жінки накопичилася неймовірна кількість агресії. Мені дійсно хотілося телепортуватися і підпалити москву, щоб зарево пожежі було видно з усіх частин світу. А тут ще фейсбуком поширювався вислів Джохара Дудаєва про українське сонце. То я й махнула… Хочу наших скіфських баб підняти на бій, і деякі елементи черняхівської культури…» (08.03.2022. Перша електронна газета)
    «Я подумала, що треба займатися тим, що ти вмієш робити, зараз ведеться війна і в інформаційному полі, людям потрібні ці картинки, щоб нагадувати, що ми маємо тисячолітню культуру, символи, знаки, пісні, рушники і це все треба розповсюджувати в соцмережах… Я подумала, що українське сонце повинно спалити Москву і зробила такий перший колаж… Я уособила Степана Чобана із символом нашої області – скіфським орлом. На фотографії – наше місто і він його захищає (ред. Колаж «Орел» з’явився після загибелі льотчика Степана Чобана, який 28 лютого на літаку Су-27 вступив у повітряний бій над Кропивницьким, відволікаючи на себе російську авіацію. Був атакований ракетами)… Я дуже люблю символ-оберег, який називається «Скіфські баби», п’ять з них стоїть біля краєзнавчого музею. І мені здалося, що ця ворожа техніка, яка їде зараз нашими полями, що вона розбудила в землі силу давню, яка прихована шарами землі тисячі років, і ці «Скіфські баби» виходять на захист нашої країни» (15.03.2022. Суспільне Кропивницький)
    Відеосюжет «Кропивницька художниця Ольга Краснопольська створює колажі присвячені боротьбі проти війни» (15.03.2022. Суспільне Кропивницький)
https://www.youtube.com/watch?v=6nBUS3Xvzvg&ab_channel
    Експозицію виставки складають тринадцять цифрових колажів Ольги Краснопольської, виконаних у 2022 році, та авторський вірш «2022 день народження Христа», символічна назва якого стала назвою персональної виставки.
 

Авторський вірш Ольги Краснопольської:
2022 день народження Христа
І, раптом, твоє існування набирає сенсу,
Не тільки задля продовження роду і хорошого сексу.
Раптом, ти перетворюєшся на месію,
І єдина мета твого життя – це знищення росії.
Це знищення зла і народження світла.
І, раптом, ти свідок створення нового світу.
А я захищаю тебе і всі твої біти
І байти, і всі твої мелодії і всі твої ритми.
А серце моє стишилось,
Сповільнилось, бо серце моє – Ірпінь,
І Буча, і Маріуполь, і Бахмут, і Артемсіль.
Бо ми не здались, ми вижили.
Слава Ісу.
Амінь.

Афіша та буклет віртуальної виставки цифрових колажів
Ольги Краснопольської «2022 день народження Христа»

Ольга Краснопольська
під час творчої роботи за планшетом
Художниця Ольга Краснопольська
Фото Олександра Шулешка

Цифрові колажі Ольги Краснопольської. 2022 рік

Українське сонце
спопеляє москву
Кожному місту
по котику
Орел Пробудження

Дерево життя Пісня «Реве та стогне Дніпр широкий»
у виконанні хора ім. Г.Верьовки
змиває нечисть з нашої землі
Пісня Катакомби

Жорна Хата Лебеді Берегиня Матері