Ломакін Микола Олександрович народився у 1967 році в Кіровограді. Випускник Кіровоградської дитячої художньої школи. У 1996 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю "графіка". З 2001 року працює в сфері книжкової графіки.
   Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, серед яких: Всеукраїнська художня виставка до Дня художника (2002 р., Харків), Всеукраїнска художня виставка книжкової графіки (2010 р., Київ), Всеукраїнська художня виставка "Різдвяна" (2011 р., Харків), а також численних обласних виставок книжкової графіки. У 2002 р. відбулася персональна виставка в Будинку художника Харківської організації НСХУ.
   На нинішній виставці "Графічні балади" презентується 69 графічних робіт художника - ілюстрації до літературних творів українських, російських та зарубіжних письменників: Я.Яріша "Кровна мста" (роман - переможець премії Олеся Гончара), Л.М.Толстого "Крейцерова соната", В.Скотта "Айвенго" та "Талісман, або Ричард Левине Серце в Палестині", Р.Л.Стівенсона "Клуб самовбивців", Ж.Верна "Навколо світу за 80 днів" та "Михайло Строгов", А.Ліндгрен "Карлсон, який живе на даху", Ф.Купера "Червоний корсар", Л.Буссенара "Під Південним Хрестом", Д.Дефо "Життя та незвичайні пригоди Робінзона Крузо", Н.Ваньє "Залишитися живим", а також ілюстрації до народних українських казок, дитячих книг-енциклопедій.
   Книжкова графіка - це особливий напрямок в графічному мистецтві, який включає в себе досить широкий обсяг знань в різних сферах культурної діяльності людини: загальна історія, історія костюму, архітектури, зброї, знарядь праці, досконале володіння шрифтами та символікою орнаментів, різноманітними графічними техніками.
   Мистецтво книжкової графіки бере свій початок від епохи середньовіччя, коли рукописні книги починають прикрашати ілюмінаціями - кольоровими малюнками. Але утверджується книжкова графіка як невід'ємна частина книжкового виробництва лише на початку ХХ ст. В цей час розробляються системні підходи до оформлення книги і вона знову, як і в далекому середньовіччі, починає розглядатися як цілісний витвір мистецтва.
   Такий підхід до книги сповідує і харківський художник-графік Микола Ломакін. Його твори вирізняють декоративність і образність, уважне ставлення до деталей і висока графічна культура. В роботі над ілюстраціями він використовує зазвичай традиційні графічні матеріали та техніки - графічний або літографський олівець, рисунок пером, акварель. Філігранна техніка володіння цими матеріалами незмінно викликають захоплення і зацікавленність глядача.
   Назва виставки, яку художник присвятив пам'яті свого батька, невипадкова, адже основу її складають графічні композиції, насичені духом романтизму доброчинного лицарства творів сера Вальтера Скотта.
   На виставці експонуються також книги харківських видавництв: Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", "Фактор", з якими плідно працює художник Микола Ломакін.