Символіка Олександрійського району
Кіровоградської області


osm3665.jpg (56135 bytes)


    ГЕРБ: У синьому полі йде срібний кінь із золотими гривою і копитами та повернутою вбік головою; на золотій, відділеній лускоподібно, основі – червоні лук і стріла, покладені у балку; у лівій золотій скошеній главі – червоний лапчастий (козацький) хрест.
    ПРАПОР: Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2  3 горизонтально розділене на дві рівні частини: синю та жовту; у верхньому древковому куті – жовтий трикутник з накладеним червоним лапчастим хрестом; нижня, жовта, частина прапора вільна.


ПОЯСНЕННЯ СИМВОЛІКИ

    Червоний козацький хрест нагадує про те, що заселення території теперішньої Олександрійщини була започатковане козаками.
Крім основного символічного значення коня в геральдиці (потяг до волі, дієвість, енергія, благородство та сміливість) у гербі Олександрійщини кінь має й більш конкретний зміст – він був незамінним супутником у козацьких походах і битвах. Крім того, фігура коня у гербі вказує на наявність у районі відомого Лікарівського кінного заводу, де вирощують високопородних спортивних скакунів.
    Лук і стріла означають непохитність і спрямованість у досягненні мети.
    Геральдична символіка застосованих кольорів: синій – краса і величність; червоний – хоробрість і мужність; срібло – чистота і бездоганність; золото – багатство і справедливість.